לוב: בכיר אל-קאעידה חוסל

לאחר שהודיע הצבא האמריקני כי ביצע תקיפת אוויר בלוב, הודיעו הרשויות בלוב על מותו של בכיר אל-קאעידה לשעבר במתקפה. ארה"ב הודיעה כי מוכתר בלמוכתר אכן היה יעד המתקפה, אך סירבה לאשר את מותו במתקפה

טרם אושר חיסולו. ארכיון (רויטרס)

ממשלת לוב הודיעה הלילה (שני) כי בכיר לשעבר באל-קאעידה נהרג במתקפה של חיל האוויר האמריקני במדינה. על פי הדיווחים, הבכיר, מוכתר בלמוכתר, עמד מאחורי המתקפה על מתקני הגז בלוב בשנת 2014 בה נהרגו 40 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ממשלת לוב מאשרת כי מטוסי קרב אמריקנים ביצעו תקיפת אוויר שהסתיימה במותו של הטרוריסט בלמוכתר", נמסר בהודעת הממשל. כמו כן נמסר בהודעה כי התקיפה בוצעה לאחר תיאום עם הרשויות בלוב. צבא ארה"ב הוציא הודעה רשמית בה הוא מאשר כי בלמוכתר אכן היה יעד התקיפה, אך הודיע כי טרם ידועות תוצאות המתקפה וטרם ברור האם בלמוכתר חוסל. "המתקפה בוצעה על ידי כלי טיס אמריקני", נמסר מהפנטגון. "אנו ממשיכים להעריך את תוצאות המבצע ונעדכן בפרטים נוספים בהמשך".

בעבר, דווח מספר פעמים על חיסולו של בלמוכתר המובקש בגין פעולות טרור במספר מדינות בעולם, כך גם בשנת 2013 בלחימה במאלי. בשל מספר הפעמים הרב בהן דווח על חיסולו, הוא זכה למוניטין של פעיל הג'יהאד החמקן ביותר באזור.

מאז נפילתו של שליט לוב מועמר קדאפי בשנת 2011, צפון לוב סבלה מעלייתן של קבוצות מוסלמיות מיליטנטיות, חלקן מזוהות עם ארגון אל-קאעידה וחלקן עם ארגון דאע"ש.