‫משחק בעזה: "חוטפי שאול" נגד "חוטפי גולדין"‬

מארגני משחק גמר הגביע ברצועה מצאו דרך שפלה במיוחד בכדי למשוך את הצופים אל היציע: שתי הקבוצות היריבות מסג'עייה ומרפיח הוצגו כחוטפי החיילים שנהרגו בצוק איתן. במודעה הפרובוקטיבית הוצגו תמונותיהם של החיילים לקראת המשחק שנערך היום

הזמנה למשחק בעזה (חדשות 2)

הפלסטינים בעזה מציגים שפל חדש. ברחבי הרצועה הופצו הזמנות למשחק גמר הגביע שהתקיים היום (ראשון), כשעליהן מתנוססות תמונותיהם של החיילים אורון שאול והדר גולדין ז"ל שנהרגו במהלך מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכדי למשוך את הקהל הפלסטיני למגרש הכדורגל בעזה, בחרו המארגנים לרדת לשפל המדרגה והפיצו את ההזמנות למשחק כשעליהן מתנוססות תמונותיהם של ההרוגים. מן הכרוז הוצגה התמודדותן של הקבוצות השונות מסג'עייה ומרפיח כקרב בין חוטפי שאול לבין חוטפי גולדין.

"טפטופי הירי" - בגלל מאבקים ברצועה (רויטרס)

משחק הגמר התקיים על רקע תגובת ישראל לירי הרקטות שבוצע לשטח המועצה האזורית אשכול אתמול. השיגור שנכלל בהגדרת "טפטופי הירי" בימים האחרונים, בוצע גם הפעם על ידי ארגון "תומכי המדינה האסלאמית", המסונף לדאע"ש.

מהודעת הארגון עולה כי הסיבה לחידוש הירי לעבר ישראל בימים האחרונים נעוצה בענייני פנים הקשורים למאבקים בינו לבין חמאס. בארגון מבקשים באחרונה להביא לשחרור אנשיהם מידי חמאס, אולם בשל שליטת האחרונים בשטח, מנסים בתנועה הסלפית לסחוט את חמאס ולנגח אותם מול ישראל.

מנגד, בחמאס מעוניינים לרסן את המצב, בעיקר בשל חידוש המגעים בינם לבין השלטונות במצרים, ובמנגנון ביטחון הפנים במצרים נוקטים בכדי למנוע הצתת אש מיותרת בשטח הרצועה.