דאע"ש בדרך לגולן הסורי: משגר מסר למורדים

ארגון הטרור הרצחני מצהיר לראשונה פומבית על כוונתו להשיג אחיזה בגולן הסורי: בסרטון שהועלה לרשתות החברתיות, קוראים פעילי דאע"ש למורדים באזור הגבול לחדול משיתוף פעולה עם גורמים מערביים, אחרת ייחשבו לכופרים

ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) משגר מסר מאיים לעבר המורדים באזור הגבול עם ישראל וירדן, לפיו אם לא יחדלו משיתוף הפעולה עם גורמים מערביים - ייחשבו לכופרים, כך על פי סרטון חדש שהועלה לרשת במהלך סוף השבוע. מדובר בפעם הראשונה שדאע"ש מצהיר פומבית על כוונתו להשיג אחיזה בגולן הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מייעץ לכם - הישמרו", נשמע פעיל דאע"ש בסרטון שפורסם ונועד להגיע לאוזני המורדים הנלחמים באזורי הגבול, שאליהם ארגון הטרור עדיין לא הגיע. "מדוע אתם נלחמים בשם דגל לא ברור? מדוע אינכם חוסים בחוקיו של אללה ואינכם מניפים את דגלו?".

"הארגונים שאתם משתייכים אליהם הכריזו על כפירתם בדתו של אללה, בזמן שחברו לכופרים, קיבלו מהם עזרה והוציאו לפועל את תכניות חדר המבצעים בעמאן", הוסיף פעיל הטרור, תוך שהוא מכוון את חציו לעבר הקואליציה הבינלאומית, שממשיכה בתקיפות אוויריות נגד מטרות של דאע"ש בעירק ובסוריה.

בשבוע שעבר דווח כי הארגון הצליח לכבוש לראשונה את הכפרים שומרה ושיאחה, מצפון לדרעא. המשמעות: לראשונה התקרבו פעילי דאע"ש לגבול עם ישראל. מדובר בכפרים בכניסה למחוז חוראן שבסוריה, האזור הקרוב ביותר לגבול סוריה-ישראל שעליו הצליח דאע"ש להשתלט, מרחק של 60 קילומטרים בלבד מקוניטרה.

עד כה נרשמו באזור דרעא ופרבריה נוכחות דלילה בלבד של תומכי ארגון הטרור הרצחני. מדובר היה בארגונים מקומיים בלבד שפעלו במקום, ולא "הדבר האמיתי". כעת הצליחו לוחמי המדינה האסלאמית להעמיק את אחיזתם בשטח, דבר שמהווה ניצחון אסטרטגי משמעותי בקרבות.

על פי הערכות, דאע"ש ממשיך להתקרב לגבול עם ישראל והכוח היחיד שיכול לבלום את התקדמותו לעבר הגולן הוא של המורדים, זאת מאחר ואסד מתקשה למנוע את פעילותם. בשבועות האחרונים נראה שמשטרו של הנשיא הסורי נמצא על סף קריסה וכי המאמצים העיקריים כעת היא להגן על שרידותו.