הכירו: הלוחם הזקן ביותר של דאע"ש

בגיל 80 עזב מוחמד אמין את ביתו בטורקיסטן ביחד עם אשתו, בתו ונכדיו והחליט להצטרף לשורות לוחמי המדינה האסלאמית בסוריה. "עברתי מחנה אימונים, רצתי וזחלתי", סיפר בסרטון שפורסם ברשת החברתית. "העולם צריך להתכונן לכינון האסלאם בכל פינה בכדור הארץ ואני רוצה למות כשאהיד למען המטרה הזאת"

עבר מחנה אימונים שלם (יוטיוב)

האם נחשף סוד ההצלחה של דאע"ש בסוריה? ארגון המדינה האסלאמית הציג היום (שלישי) את הנשק הסודי שלו - לוחם בן 80 שהגיע מחבל טורקיסטן במרכז אסיה והצטרף לשורות הלוחמים בגזרת חלב בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ב-60 השנים האחרונות הייתי נתון לדיכוי של הסינים ואחרי שראיתי את בני נהרג, החלטתי להגיע לפה", סיפר מוחמד אמין בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות, בעודו אוחז בקלצ'ניקוב. לסוריה הגיע אמין ביחד עם אשתו, בתו וארבעת נכדיו.

"רוצה למות כשאהיד" (יוטיוב)

"התמודדתי עם קשיים רבים בדרכי לסוריה ופעמים רבות נאלצתי לישון על הקרקע", סיפר. "למרות גילי הגעתי למחנה האימונים ועשיתי שם כמעט הכל - רצתי, זחלתי, התגלגלתי". ומה הסוד שלו לחיים ארוכים ובריאים? "אני הולך מדי יום 2 קילומטרים ברגל", הוא מספר.

לסיום ביקש אמין להעביר מסר לאנשי דאע"ש שלוחמים בסוריה. "אני קורא לכולם לא להיכנע ולא לסגת", אמר. "על העולם להתכונן להשלטת שלטון האסלאם בכל פינה בכדור הארץ. אני רוצה למות כשאהיד למען המטרה הזאת".