דיווח: ירדן מונעת כניסה מג'יבריל רג'וב

כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי הירדנים לא יאפשרו את כניסתו של יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית לשטחם. הסיבה: החשד שלא הצביע למועמד הירדני הנסיך עלי לראשות פיפ"א

רג'וב בפיפ"א, שבוע שעבר (רויטרס)

כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי ירדן החליטה להעניש את יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג'וב, לאחר שהצביע בבחירות לנשיאות פיפ"א לספ בלאטר השוויצרי ולא למועמד הירדני, הנסיך עלי. על פי הדיווחים, הירדנים הודיעו לרג'וב כי הוא אינו מורשה יותר להיכנס לשטח המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נקיטת העמדה הירדנית עלולה לגרום לבעיה של ממש לפוליטיקאי הפלסטיני הבכיר, שזקוק לירדנים על מנת להתנייד מחוץ לשטח הרשות הפלסטינית. את מסעותיו לחו"ל עושה רג'וב בעיקר מהמדינה, בשל היחסים המתוחים בין הפתח לחמאס שלא מאפשרים את הגעתו הסדירה לעזה. כעת הוא עלול להיות נתון לחסדי ישראל - אם ירצה לצאת מחוץ לגבולות המזרח התיכון.

רג'וב, שהוביל את המהלך להשעיית ישראל מפדרציית הכדורגל העולמית ומאוחר יותר חזר בו בהתאם להבנות שהושגו עם מקבילו הישראלי עופר עיני, ספג על ימיו בכנס שנערך בשוויץ ביקורת חריפה, הן מירדן והן מהפלסטינים.

את הירדנים איכזב כאשר חזר בו מהבטחתו להצביע למועמד מטעמם לנשיאות פיפ"א ואת בני עמו כאשר משך את ההצעה נגד ישראל. ברשת אף התפתחה מחאה נגד הבכיר הפלסטיני, כשמאות גולשים קוראים לו "משתף פעולה" ואף "בוגד".

רג'וב הכחיש מכל וכל את הטענות לפיהן הצביע עבור בלאטר, למרות שהתגאה בעבר ביחסיו הטובים עם מי שמכהן כבר שנים בראשות ההתאחדות העולמית. רג'וב אף מחזיק באזרחות ירדנית, שכעת עלולה להפוך לחסרת ערך.