במאי סרטוני הזוועה של דאע"ש חוסלו מהאוויר

שניים מההרוגים בתקיפה האווירית האחרונה בעירק הם יוצרי סרטוני הזוועה של ארגון דאע"ש: השניים חוסלו מהאוויר במערב המדינה כחלק ממבצע נקמה בארגון הרצחני. "פגענו בתעשיית הזוועות של התעמולה", אמרו במדינה

מתוך סרטוני ההוצאה להורג

 מכה תדמיתית לארגון הטרור: אתמול (ראשון) חוסלו שני אנשי דאע"ש בתקיפה אווירית של צבא עירק במערב המדינה. מה שנראה לכאורה כאירוע שגרתי במאבק בארגון הטרור הרצחני התברר כחיסול ממוקד של תעשיית הקולנוע של דאע"ש - על פי הדיווחים ההרוגים הם שניים מבמאי הסרטים של הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות RT דיווחה כי ההרוגים הם אבו מוחמד אל-סורי ואבו אוסמה אל-אמיריקי, יוצרי סרטים במקצועם. השניים שהו באזור העיר פלוג'ה כאשר הותקפו מהאוויר. על פי ההערכות במדינה, השניים היו אחראים לחלק מסרטוני התעמולה האכזריים של ארגון הטרור, בהם עריפות הראשים של שבויי הארגון בסוריה ועירק.

בעירק דיווחו כי לפחות 28 מלוחמי הארגון חוסלו בימים האחרונים, אך הידיעה על חיסולם של הבמאים הוגדרה כהישג מבצעי. מומחים במדינה הסבירו כי השניים "היו חלק מתעשייה רצחנית של אימה וזעזוע, שהופצה דרך הרשתות החברתיות כדי להאדיר את שמו של הארגון".

אמתוך אחד הסרטונים שיצרו הבמאים שחוסלו (מתוך סרטון תעמולה דאעש)

המבצע במסגרתו חוסלו היוצרים הוגדר כפעילות נקמה ונקרא על שמו של מוסטפא אל-סבהאווי, חייל עירקי שעונה למוות בפלוג'ה. התקיפה האחרונה מהאוויר נועדה להרחיק את אנשי דאע"ש ממחוז אנבאר שבמערב המדינה, עליו השתלטו בשבועות האחרונים.

גם האירנים מנהלים קרבות באזור, באמצעות המיליציות השיעיות שהם גייסו במסגרת "הגיוס העממי", במטרה לכבוש את מערב עירק מידי דאע"ש. במוקד המתקפה החדשה נמצא מחוז אנבאר ובירתו רמאדי. למהלך זה יש משמעות גדולה לישראל, מפני שאם המיליציות האירניות יצליחו להשתלט על מערב עירק או על הציר הראשי באזור, יווצר פרוזדור יבשתי מאירן לעירק עד לסוריה ולחיזבאללה.

מנהיגים סונים טוענים כעת שכל נפילת רמאדי בידי דאע"ש הייתה קנוניה כדי להכניס לאזור את המיליציות האירניות, שנמצאות במצור על רמאדי ומתקדמות לעבר הגבול בין סוריה לטורקיה. בכיר אירני התייחס בסוף השבוע לנושא ואמר כי דאע"ש "לא יכול לאיים על גבולותיה של אירן" אך הזהיר כי טהרן תעניק "תגובה מוחצת לכל איום".