תדמור: דאע"ש השמיד את הכלא האכזרי של אסד

ימים לאחר שהשתלטו על העיר תדמור שבסוריה, פוצצו פעילי המדינה האסלאמית את מתחם הכלא האכזרי שפעל במשך שנים במקום. בתמונות שפורסמו ברשת נראות ההריסות שנותרו במקום, שנותר שומם מאדם

בית הכלא בתדמור (רויטרס)

ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) השמיד את מתחם הכלא הידוע לשמצה בעיר תדמור שבסוריה, ימים ספורים לאחר שפעיליו הצליחו להשתלט על האזור - כך מדווחים הערב (שבת) ארגונים העוקבים אחר הלחימה המתנהלת במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכלא האכזרי, ארכיון (רויטרס)

מדובר באחד מבתי הכלא האכזריים בסוריה, שבו עונו אסירים רבים, בין היתר בהוראתו הישירה של הנשיא באשר אסד. מדובר במהלך הרתעתי בלבד של ארגון הטרור האכזרי - מאחר שהכלא היה ריק מאדם בשעת השמדתו.

בימים האחרונים פרסמו פעילי הארגון תמונות נדירות מתוך הכלא, תוך שהם מציגים את התנאים הקשים בו. היום פורסמו ברשתות החברתיות תמונות חדשות של הכלא לאחר שהושמד על ידי הפעילים, שהטמינו סביבו חומר נפץ רב.

העיר תדמור ידועה בעתיקות הרבות שבה, חלקן בנות 2,000 שנה ואף מעבר לכך. בימים שלפני השתלטות דאע"ש על העיר, פונו ממנה מאות פריטים ארכיאולוגיים בעלי ערך היסטורי רב. עם זאת בסוריה מביעים חשש כי הארגון יחזור על פעולותיו מעירק וישמיד את האתרים שנשמרו במשך מאות שנים בעיר.