אירן: סיכלנו מתקפת סייבר אמריקנית

המשטרה האירנית טוענת שחשפה ובלמה מתקפת סייבר שכוונה למחשבי משרד הנפט של הרפובליקה האסלאמית. על פי הפרסום בתקשורת האירנית , כתובת ה-IP של המחשב שממנו שוגרה המתקפה מקורה בארצות הברית

עוד מתקפה נגד אירן? (רויטרס)

המשטרה האירנית דיווחה היום (ג') שחשפה וסיכלה מתקפת סייבר אמריקנית, שכוונה נגד משרד הנפט של המדינה. על פי הדיווח באתרים האירנים, הגנרל קמאל האדיאנפאר, מהמשטרה טען שהמתקפה נמשכה ארבעה ימים בחודש מרס, במהלך תקופת החג האחרון באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדבריו, אתרי משרד הנפט הותקפו ממחשבים שמקור כתובת ה-IP שלהם בארצות הברית. על פי הדיווח ב-PRESSTV, אירן שלחה תלונה רשמית לממשל האמריקני בעקבות התקיפה וטענה שתתמודד עם הבעיה בעזרת משרד החוץ האירני.

זו לא הפעם הראשונה שארצות הברית מואשמת בתקיפת מחשבי משרד הנפט האירני. באפריל 2012 האדיאנפאר האשים את ארה"ב בהפלת אתר משרד הנפט שהיה מושבת למשך כמה שעות.

"החקירה בנושא העלתה שהמתקפה בוצעה מארצות הברית, שלחנו מכתב לארה"ב ובו דרשנו תשובות ומידע על התוקפים", אמר האדיאנפאר. על פי הפרסום, התוקפים גנבו מידע חיוני ממערכת המחשבים, אבל המידע, על פי הפרסום - הוא לא מוגדר "רגיש".

ב 2010 דווח שישראל וארה"ב ניסו לשבש את מערכת המחשבים של תכנית הגרעין האירנית, בעזרת תולעת מחשבים שנודעה בשם Stuxnet. ביולי 2013 אנשי מודיעין אמריקנים הודו בשליחת התולעת ואף טענו שזה היה חלק ממתקפה רחבה עוד יותר ששוגרה מישראל, מבצע שכלל גם חיסול של מדעני גרעין אירנים.

התולעת נועדה לשבש מערכות שליטה של תהליכים תעשייתיים. על פי הדיווחים האירנים, 30,000 מחשבים באירן נפגעו אז במתקפה.