ישראלי הצטרף לדאע"ש - ונהרג בקרב

הרוג ישראלי רביעי בשורות ארגון דאע"ש. יונס מדני עאזם שעבד בשיפוצים בטייבה והצטרף לארגון לפני חמישה חודשים מצא את מותו בקרבות בעיר תדמור. משפחתו קיבלה הלילה הודעה והקימה סוכת אבלים. לפני ימים סיפר לחברו: "אנחנו במלחמה קשה"

יונס מדני עאזם (27), מטייבה שעבד אצל בשיפוצים קבלן עפר הצטרף לפני כחמישה חודשים לארגון דאע"ש. הלילה משפחתו קיבלה הודעה מאנשי הארגון כי הוא נהרג בקרבות בעיר תדמור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח שקיבלו, הוא נפצע קשה בקרב יריות, ולאחר מכן מת מפצעיו. הוא התיר אחריו אישה ושני ילדים, ורק לפני 10 ימים נולדה לו בת, ומשפחתו הקימה סוכת אבלים בביתם. מדובר בהרוג הרביעי מישראל בשורות הארגון.

משפחתו סיפרה כי עאזם נסע לפני חמישה חודשים לטורקיה, משם הסתנן לסוריה. רק לפני כמה ימים התקשר לחבר בעיר טייבה ואמר לו: "אנחנו במלחמה קשה מאוד. אני מקווה שזה יעבור בשלום".

הותיר אחריו אישה ושני ילדים בטייבה

דאע"ש כבש את תדמור, חשש לעתיקות

פעילי דאע"ש (ארגון המדינה האסלאמית) הצליחו אמש להשתלט על העיר העתיקה תדמור שבסוריה ולהניס משם את הכוחות הלוחמים - כך דיווחה הטלוויזיה הממלכתית במדינה. האוכלוסייה האזרחית המתגוררת באזור פונתה משם ביממה האחרונה, וכך גם חלק מהפריטים ההיסטוריים שבה.

חשש לעתיקות (רויטרס)

מדובר בפעם הראשונה מאז החלה מלחמת האזרחים בסוריה שבה העיר ההיסטורית נופלת לידיים שאינן של המשטר הסורי. העיר תדמור בנויה על שרידים בני אלפיים שנה, וניתן למצוא בה בתי מקדש ותיאטרון עתיק. ראש מחלקת העתיקות בסוריה קרא לעולם בימים האחרונים לפעול על מנת למנוע מראות דומים לאלה שנראו בעירק - שם השמידו פעילי דאע"ש את הפסלים והמקדשים העתיקים.

כיבוש העיר מהווה גם הישג אסטרטגי משמעותי עבור דאע"ש, מאחר שבתדמור ניתן למצוא גם מתקני צבא מתקדמים וכביש מהיר המוביל לבירה דמשק. "השבח לאללה, העיר שוחררה", הצהירו לוחמים של המדינה האסלאמית בהודעה שפורסמה ברשת. על פי הדיווחים המגיעים מהמדינה, בלחימה העזה של הימים האחרונים נהרגו מאות בני אדם, דבר שגרם בסופו של דבר לנסיגת הכוחות הסורים.