בין לאדן: "הגי'האד יקר לנו מבנינו, לא תוכלו להביס אותנו"

עשר שנים לאחר שהוציא לפועל את המתקפה על מגדלי התאומים, כתב אוסמה בין לאדן מכתב לעם האמריקני ובו ביטא את נחישותו למלחמת החרמה שארגונו מוביל נגד ארה"ב. בין השאר תיאר בין לאדן את השפעת המלחמה במזה"ת על הכלכלה האמריקנית והבהיר כיצד נראית הלחימה בראי הג'יהאד

חודשים ספורים לפני שחוסל, כתב מנהיג אל קעידה אוסמה בין לאדן מכתב שבו ביקש לפנות לציבור האמריקני במסרים הדומים לקטעי הווידאו שנהג להפיץ. במסמך שהותר היום (רביעי) לפרסום על ידי המודיעין האמריקני, "חושף" בין לאדן את השקרים שהציג הממשל בוושינגטון לציבור ומנמק את כל הסיבות לכישלונה הוודאי של אמריקה במלחמתה במזרח התיכון. "הבטיחו לכם מלחמה שתסתיים תוך 6 ימים. עברו 6 שנים והיא עדיין נמשכת ללא ניצחון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תכניות הנקמה שרקם אוסמה בין לאדן נגד האמריקנים ליוו אותו עד לרגעיו האחרונים. בהקלטת וידאו לא גמורה ובמכתב שנמצא יחד עם מסמכים נוספים במתחם המגורים שבו חוסל בפקיסטן, נחשפים המסרים שתכנן רב המחבלים להפנות לעם האמריקני, מתוך ניסיון לעורר גל מחאה ציבורי בתוך ארה"ב שיפעיל לחץ על הממשל לסיים את הלחימה במזרח התיכון ולהשיג את הכוחות האמריקנים מעירק ומאפגניסטן.

"בשם אללה החנון והרחום, אני פונה אליכם בנושא המלחמה המתמשכת בינכם לביננו", פתח בין לאדן את דבריו, "ראשית, ברצוני לומר שמלחמתכם מולנו היא היקרה ביותר בהיסטוריה שלכם. באשר אלינו, אנו רואים בהישגינו עד כה רק כמחצית הדרך. אם הייתם שואלים את חכמיכם, הם היו אומרים לכם שאין כל דרך לנצח בה משום שכל הסימנים מכוונים נגדכם".

בהמשך מוסיף אוסמה לנסות ולזרוע פחד בלב נמעניו. "איך תוכלו לנצח במלחמה שבה המנהיגים פסימיים ושהלוחמים בה מתאבדים?", שואל בין לאדן. "אם הפחד נכנס ללבו של אדם, ניצחון המלחמה הוא בלתי אפשרי. איך תוכלו לנצח במלחמה שבה שעלותה דומה לסופת הוריקן הנושבת בעורפה של הכלכלה שלכם ומחלישה את הדולר?".

המתחם שבו נמצא המכתב (רויטרס)

"אתם מתבוססים במלחמה שסופה לא נראה באופק"

עוד התייחס בין לאדן במכתבו לממשל בוש, אשר החל לרדוף את ארגונו בעקבות אירועי 11 בספטמבר. "ממשל בוש הכניס אתכם למלחמה הזו בהנחה שהיא חיונית לביטחונכם", כתב בין לאדן. "הוא הבטיח שהיא תהיה מלחמה מהירה שתסתיים תוך 6 ימים או 6 שבועות. אולם 6 שנים עברו להן, והם עדיין מבטיחים לכם ניצחון מבלי להשיגו. ואז אובמה הגיע והשהה את הסגת הכוחות שהבטיח לכם ב-16 חודשים נוספים. הוא הבטיח לכם ניצחון באפגניסטן וקבע מועד להסגת הכוחות מהמדינה. שישה חודשים לאחר מכן, פטראוס (לשעבר מפקד כוחות נאט"ו והכוחות האמריקאים באפגניסטן) בא שוב עם הספרה שש וביקש לדחות את מועד הפינוי שנקבע בשישה חודשים נוספים. לאורך כל אותו הזמן המשכתם לדמם בעירק ובאפגניסטן. אתם מתבוססים במלחמה שסופה לא נראה באופק ושאין לה כל קשר לביטחונכם".

לקראת סוף המכתב קושר בין לאדן בין מלחמת החרמה שמנהל ארגונו מול ארה"ב לבין ציווי הג'יהאד המוסלמי, ואינו מוותר על אזכור הציונים כחלק מהמשוואה. "ג'יהאד נגד התוקפניים הוא צורה של פולחן קדום בדת שלנו", הבהיר בין לאדן. "היא יקרה לנו יותר מאבותינו ומבנינו. בעזרת האל הכל יכול, אנו ממשיכים בג'יהאד זה 30 שנים נגד רוסיה, וכעת נגדכם. השלום יבוא על אלו שילכו אחר ההדרכה הנכונה. צדק הוא הצבא החזק מכולם, וביטחון הוא צורת החיים הטובה ביותר, אך היא חמקה מאחיזתכם ביום שבו הפכתם את היהודים למנצחים בכיבוש אדמתנו ובהרג אחינו הפלסטינים. הדרך לביטחונכם היא להסיר את כיבושכם מעלינו".