דאע"ש כובש: "היעד הבא - בגדד"

ארגון המדינה האסלאמית רשם לעצמו הישג נוסף עם כיבוש העיר רמאדי מידי הכוחות העירקים. לפחות 500 חיילים ואזרחים עירקים נהרגו בקרבות, בעוד שהשאר נמלטו אל העיר מוסול השכנה. בסרטון שהפיצו הבהיר לוחמי דאע"ש כי יעדם הבא הוא הבירה בגדד, השוכנת 112 קילומטרים ממעוזם החדש

מתקרבים לבגדד: ארגון דאע"ש ממשיך להדק את אחיזתו בעירק, לאחר שהלילה (שני) הצליחו לוחמיו להשיג שליטה על העיר רמאדי, בירת מחוז אנבאר, ולהשתלט על עמדות הצבא העירקי. בארה"ב מסרבים לפי שעה לאשר את הדיווח, אך גורמים מקומיים מדווחים כי הכוחות העירקים נסוגו מהאזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום ימים ארוכים של לחימה עזה סביב רמאדי הצליחו כוחות דאע"ש להסיג את הצבא העירקי מהאזור ולהשיג שליטה מלאה על העיר, לטענתם. על פי הדיווחים, הכוחות העירקיים נטשו את עמדותיהם אל העיר מוסול השכנה.

אנשי ביטחון עירקיים שנלכדו הוצאו להורג ברחובות העיר, שם על פי הדיווחים נמצאו לפחות 500 גופות של אזרחים וחיילים שנהרגו בשתי היממות האחרונות. דובר הממשל העירקי במחוז אנבאר מדווח כי 8,000 בני אדם נמלטו מהעיר.

500 איש נרצחו ביממה האחרונה. רחובות רמאד (רויטרס)

על פי הודעת ארגון דאע"ש הצליחו כוחותיו לכבוש את בסיסה הצבאי של הבריגדה העירקית השמינית, תוך השתלטות על משוריינים וסוללות טילים שנטשו יחידות הצבא מאחור. בסרטון שהפיץ הארגון הוא מתגאה בהישגיו, מציג תיעוד של הקרבות ומגדיר את היעד הבא - בגדד.

מחוז אנבאר שוכן 112 קילומטרים מהבירה בגדד ונפילתה של רמאדי מסמלת את ההפסד הצורב ביותר שספגו הכוחות העירקיים מאז תחילת המערכה האווירית שבה פתחה הקואליציה נגד דאע"ש בספטמבר האחרון.

בארה"ב מסרבים לאשר את הדיווחים, וטוענים כי המצב בשטח נזיל ומתוח מכדי שיהיה ניתן לצאת בהצהרה סופית בנושא מאזן הכוחות והשליטה באזור. מנגד, אישר גורם בכיר בממשל באנבר כי העיר רמאדי אכן נפלה לידי דאע"ש וכי היא נתונה בשליטתם המלאה של כוחות הארגון.