נסראללה הזים השמועות: "אני בריא"

בנאום שנשא ברשת "אל-מנאר" הכחיש מזכ"ל חיזבאללה את הדיווחים שלפיהם הוא הובהל בעת האחרונה לבית חולים. "אני לא סובל מכל בעיה בריאותית ולא לוקח תרופות. השמועות הן חלק מקמפיין שקרי שנועד לפגוע במורל"

חסן נסראללה שובר שתיקה ומזים את השמועות על מצבו הרפואי: מזכ"ל חיזבאללה נושא בשעה זו (שבת) נאום ברשת "אל-מנאר" שבו הוא צפוי להתמקד במתרחש בהרי קלמון שבגבול לבנון-סוריה - שם נלחמים כעת חייליו נגד קואליציית המורדים בסוריה. את דבריו הוא פתח בהתייחסות לשמועות שנפוצו בשבועות האחרונים סביב מצבו הבריאותי. "אני לא סובל מכל בעיה בריאותית ולא לוקח תרופות. השמועות הן חלק מקמפיין שקרי שנועד לפגוע במורל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים הציפו את כלי התקשורת הערביים שמועות שבהן נטען כי נסראללה אושפז בבית חולים. חלק מהידיעות, שלהן לא התקבל אישור מכל מקור אמין, טענו כי מזכ"ל חיזבאללה אף אינו עוד בין החיים.

בתחילת החודש הודיע הארגון על נאום של נסראללה שתוכנן להתקיים ב-25 במאי - יום השנה לנסיגת ישראל מלבנון. אלא שכעת נראה כי בעקבות ההתפתחויות והשמועות האחרונות הוחלט להקדים את האירוע התקשורתי לסוף השבוע הקרוב.

הופעתו הטלוויזיונית האחרונה של חסן נסראללה הייתה ב-6 באפריל 2015, אז הוא התייחס בריאיון שהעניק לטלוויזיה הסורית להסכם ההבנות בין אירן והמעצמות ואמר כי הוא עשוי למנוע מלחמה אזורית. "אין ספק שעסקת הגרעין עם אירן היא הישג גדול וחשוב עבור המזרח התיכון".

לטענת מנהיג חיזבאללה, דווקא פעולותיה של ישראל היו עלולות להוביל לסכסוך אזורי. "ישראל תמיד איימה לתקוף את מתקני הגרעין באירן. דווקא מהלך שכזה היה עשוי להביא למלחמה אזורית או אפילו למלחמת עולם".

נסראללה הוסיף כי נוכחות ארגונו בסוריה נקבעת באופן מלא על ידי השלטון הפוליטי והצבאי בדמשק. "מדיניות ההתנערות הלבנונית היא שקר גדול", הבהיר וציין כי הברחות נשק ואנשים מעבר לגבול מוכיחה זאת.