סוריה: דאע"ש הוציא להורג 9 ילדים

הקרבות של ארגון המדינה האסלאמית בסוריה מתרכזים בעיר העתיקה תדמור. פעילי דאע"ש הוציאו להורג עשרות בני אדם, בהם נשים וילדים. כעת קיים חשש שישמידו את אתר המורשת העולמי הנמצא במקום

פעילי דאע"ש, ארכיון (רויטרס)

ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) ממשיך במאבקו מול צבא סוריה, בניסיון להשתלט על שטחים נוספים של המדינה השסועה. גם מעשי הטבח האכזריים נמשכים, כשהארגון רוצח גברים, נשים וילדים - ללא הבחנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר (שבת) התחדשו הקרבות סביב כמה מאתרי המורשת העולמיים החשובים ביותר שנמצאים בסוריה, בעיר תדמור, וקיים חשש כי הארגון ישמיד עתיקות ופריטים היסטוריים, כפי שכבר עשה בעבר.

על פי ארגון זכויות אדם סורי, לוחמי דאע"ש הוציאו ביממה האחרונה להורג לפחות 23 בני אדם, בהם 9 ילדים ו-5 נשים. מדובר בטבח השני שמבצע ארגון הטרור האכזרי בתוך שבוע, לאחר שלפני ימים ספורים רצחו אנשיו 26 גברים בעיר סמוכה, הממוקמת 150 קילומטרים צפון מזרח לדמשק.

הלחימה נמשכת, ארכיון (רויטרס)

בעיר תדמור שוכן אתר היסטורי בן אלפי שנים שאותו הגדירו באונסק"ו כאתר מורשת עולמית הנמצא תחת סכנה. נציגי הארגון של האו"ם הביעו חשש ממשי כי דאע"ש ינסה להשמיד את העתיקות הרבות שלו, כחלק ממסע ההרס שהחל בעירק, במסגרתו השמידו לוחמיו אתרים רשים ובעלי חשיבות רבה.

הצבא הסורי ביצע בימים האחרונים שורה של תקיפות אוויריות נגד פעילי הארגון, אך על פי ארגוני המעקב - לא הצליח להדוף אותם מהאזור. על פי הדיווחים המגיעים מהאזור הקרבות בעיר מתמקדים בשתי חזיתות - בניין המודיעין של תדמור וסמוך לשדות הגז במזרחה.