פסטיגל הנכבה: כך ציינו בעזה את 'יום האסון' להקמת מדינת ישראל

בגדה המערבית ובמוקדים נוספים ציינו פלסטינים רבים את יום הנכבה והתעמתו עם חיילי צה"ל. ברצועת עזה בחרו לציין את האירועים אחרת, ושיגרו לילדים הזמנות לפסטיבל "חיוך של תקווה" שנערך באווירת מלחמה וקרב ב'אויב הציוני'

תצוגת הילדים השערורייתית ברצועה, היום (alwatanvoice (עזה))

ילדים עטויי מדים ואמצעי הסוואה, טילים וכלי נשק: כך בחרו במשרד התרבות של ממשלת חמאס בעזה לציין את יום הנכבה - אותו 'יום אסון' פלסטיני עקב הקמתה של מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד העזתי שיגרו הזמנה לילדי עזה, מעוטרת בבלונים צבעוניים, עליה נכתב: "בואו לפסטיבל הילדים 'חיוך של תקווה' המתקיים בחאן יונס בשיתוף האגודה האסלאמית המקומית. השיבה היא זכות שהילדים לא ישכחו".

ומי מהילדים שהגיעו לצפות באירועי הפסטיבל שנערך אתמול, בהחלט לא ישכחו את שראו: הילדים שהשתתפו בהצגות השונות חזו בילדים עטויי מדי צבא ואמצעי הסוואה כמו איפור על פניהם ושיחים על גופם. ילדים אחרים דימו מצב שבו הם משגרים רקטות לעבר ישראל - ואחרים הדגימו את יכולות השימוש שלהם בנשק לכאורה.

'חיוך של תקווה' באווירה מלחמתית (alwatanvoice (עזה))

ראשי הנהגת חמאס שצפו בהצגות השונות, חזו גם בילדים מדמים את האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל, שהשמיעו קריאה להילחם למען שחרורם. באחד ממיצגי השיא של הפסטיבל, נראו ילדים לפסטינים כשהם מאיימים ברובים על חייל ישראלי כפות.