אות חיים מאל בגדדי: נמשיך להילחם

לאחר הדיווחים על פציעתו הקשה במרס האחרון, ולאחר שלא נראה מזה חודשים, פרסם ארגון דאע"ש הקלטה עם קולו של מנהיגם הקורא לכל המוסלמים בעולם להצטרף אליו. "הצטרפו למלחמה או שאו נשק לכל מקום אשר תלכו", אמר וביקר בחריפות את ההתנהלות הסעודית בתימן

"קורא לכל המוסלמים להצטרף", אל בגדדי

לראשונה מאז דווח בכלי התקשורת כי נפצע קשה מאד בתקיפה של הקואליציה בעירק במרס האחרון, מפרסם הערב (חמישי) ארגון דאע"ש הקלטה עם קולו של מנהיגם אבו בכר אל-בגדדי. בהקלטה נשמע המנהיג קורא לכל המוסלמים בעולם להצטרף אל לחימתו ויצא כנגד המשטר הסעודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל מוסלמי בעולמי צריך להגר ממדינתו אל המדינה האיסלמית", אמר. "אני קורא לכם להצטרף למלחמה או לשאת נשק לכל מקום אשר תלכו".

לדבריו, דו קיום עם נוצרים או יהודים אינו אפשרי לפי חוקי הקוראן. "אסלאם היא דת המלחמה ולא השלום, וגם הנביא מוחמד נאלץ להילחם", אמר תוך שהוא מתייחס לסעודים.

לפיו המבצע שהם מובילים בתימן הוא צעד נואש להרחיק אנשים מארגון המדינה האסלמית. "החוקים של שליטי חצי האי ערב הם חוקים של ראוותנות ושכרון חושים".

טייס של הקואליציה מוכן לתקיפה. ארכיון


לפני מספר שבועות דווח בעותון הגרדיאן הבריטי כי אל-בגדדי נפצע קשה בהפצצה של כוחות הקואליציה במערב עירק, ומתקשה מאז לשמש כמנהיג הצבאי של ארגון הטרור. לפי המקור העירקי הוא סבל מפציעות חמורות ונשקפה סכנה לחייו.

עוד נאמר בדיווח כי הוא עבר כעת תהליך התאוששות איטי, שהוביל לכך שאינו שלט על הפעילות השוטפת של הארגון והתמקד יותר בהנהגה הרוחנית. הפצת הקלטת היא ככל הנראה דרכו של הארגון לאותת לעולם כי הכל נמצא תחת שליטה.אתמול דווח בכלי תקשורת המזוהים עם השיעים בעירק, כי מספר 2 בארגון, אבו עלאא אל עפרי חוסל. לפי הדיווח של רשת אל-מיאדין, הנחשבת מקורבת לחיזבאללה, אלעפרי נהרג לכאורה בתקיפה של הקואליציה באזור העיר תלעפר בעירק.