"מובארק ובניו צפויים להשתחרר"

למרות שבית המשפט בקהיר גזר היום שלוש שנות מאסר על הנשיא לשעבר ושני בניו, בגין פרשת שחיתות, כלי תקשורת במצרים טוענים כי הם צפויים להשתחרר בקרוב. הסיבה: התקופה שאותה בילו במעצר בשנים האחרונות תיחשב בבחינת ביצוע העונש, ולכן הם יוכלו לצאת לחופשי

יראה בקרוב אור שמש? מובארק, ארכיון (רויטרס)

לאחר שבית המשפט בקהיר גזר הבוקר (שבת) עונשי מאסר על נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק ועל שני בניו עלא וגמאל, מדווחים כלי התקשורת הרשמיים במצרים ובהם גם הטלוויזיה הממלכתית כי שלושתם צפויים דווקא לצאת לחופשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כלי התקשורת המצריים טוענים כי מובארק, שרק השבוע ציין את יום הולדתו ה-87, ושני בניו כבר ריצו בפועל את תקופת המאסר שהוטלה עליהם היום - שלוש שנים - לאחר שהושלכו לכלא בזמן הפיכת השלטון ב-2011, ולכן, התקופה הזאת בה היו כלואים תיחשב בבחינת ביצוע העונש.

פרשנים משפטיים במצרים אומרים כי עונשם של מובארק ושל בניו עלא וגמאל יקוזז וכי הם ישוחררו בקרוב מבית הסוהר.

צפו: מובארק מנופף לשלום לתומכיו מתוך תא הנאשמים היום

מובארק ובניו הורשעו בגין פרשת שחיתות

לפני כחצי שנה התחוללה דרמה בבית המשפט בקהיר, כשהנשיא לשעבר חוסני מובארק זוכה מאחריות להרג מפגינים וממעורבות בפרשת שחיתות. הבוקר התקבל הערעור על ההחלטה בעניין פרשת השחיתות, ועל מובארק נגזרו שלוש שנות מאסר.

העונש יקוזז. בניו של מובארק (רויטרס)

במסגרת המשפט החוזר שנערך הבוקר בקהיר בפרשת השחיתות גזרו השופטים שלוש שנות מאסר, לא רק על מובארק, אלא גם על שני בניו של הנשיא המודח, עלא וגמאל. בית המשפט פסק כי משפחת הנשיא אכן השתמשה בכספי ציבור לצרכים משפחתיים.

מובארק, שהופל מכסאו בשנת 2011, התייצב בסוף נובמבר 2014 בבית המשפט בפרברי קהיר ושמע מפי השופטים כי הוא אינו אשם בהרג המפגינים וכי הוא נקי מאשמה בפרשת השחיתות. מובארק הביע אמון מלא בחפותו, והחלטת השופטים התקבלה בקריאות צהלה בבית המשפט. בניו של מובארק חגגו את זיכויים בתא הנאשמים.

"שירתתי את ארצי במשך 62 שנים, כלוחם וכמנהיג", טען מובארק בפני השופטים לפני כשנה. "אני מתקרב לסוף חיי במצפון שקט. חוסני מובארק שמופיע בפניכם, לא הורה להרוג מפגינים".