ארה"ב מאמנת כוח סורי נגד דאע"ש

גורם אמריקני אמר לרויטרס שאנשי צבא החלו לאמן אזרחים סורים, כדי שיילחמו נגד אנשי המדינה האסלאמית. הוא טען שארה"ב כבר עובדת עם אזרחים סורים בירדן. לדבריו, הכוח יכלול 15 אלף חיילים סורים

מי יבלום את דאע"ש בסוריה? (רויטרס)

הצבא האמריקני החל לאמן כוחות סורים כדי שילחמו בחמושי דאע"ש - כך אומרים היום (חמישי) מקורות אמריקנים לרויטרס. הגורמים ציינו כי שהתכנית החלה כבר לפעול בירדן ובקרוב תצא לדרך גם בטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום, התכנית האמריקנית נועדה לאמן ולחמש כוח שיכלול בסופו של דבר יותר מ-15 אלף חיילים. זהו מבחן רציני לאסטרטגיה של הנשיא ברק אובמה בסוריה.

בתוך כך, בקונגרס האמריקני נמשכים הדיונים על הפעולה הצבאית נגד המדינה האסלאמית - תשעה חודשים אחרי תחילת התקיפות האוויריות.

הדמוקרטים חוששים ממעורבות במלחמה נוספת

המהלך הזה של אובמה אולי עונה לחלק מחברי הקונגרס, שטוענים כי המתקפות מהאוויר לא משיגות דבר ולא מספקות כבוד לאמריקנים, שנלחמים "מלחמה לא מוצהרת", לטענת הסנטור הדמוקרטי טים קיין.

קיין, החבר בוועדה ליחסי חוץ, דוחף כבר חודשים לאישור כוח צבאי נגד הקיצונים האסלאמיים בסוריה ובעירק. "חיילים אמריקנים איבדו את חייהם, הוצאנו מעל שני מליארד דולרים, 3,300 מבצעי הפצצה והקונגרס אפילו לא מוכן לדבר על זה או לאשר את פעולה הצבאית", אמר קיין לרשת CNN. "זו שערורייה גדולה בעיניי".

אובמה ביקש מהקונגרס לפני שלושה חודשים לאשר שימוש בכוח צבאי נגד המדינה האסלאמית, אחרי שמספר מחוקקים הביעו דאגה מכך שהמערכה הצבאית חרגה מסמכותה החוקתית. הדמוקרטים חוששים ממעורבות במלחמה נוספת במזרח התיכון. מצד שני הרפובליקנים, השולטים בקונגרס, רוצים צעדים נחושים יותר מאלו שאובמה הציע.