סוריה - יומן מלחמה: אסד השתלט על הבניין, המורדים פוצצו את המבנה

בניסיון לבלום את התקדמות המורדים לתוך שכונות דמשק, ניסה המשטר להשתלט על בניין צבאי. המורדים בתגובה פוצצו את הבניין; המורדים השתלטו על תל שהיה בשליטת אסד במחוז דרעא; האוכלוסייה האזרחית באידליב, בחמה, ובדמשק ממשיכה לסבול ממטחי טילים וחביות נפץ

סוריה - יומן מלחמה: המתקפה האחרונה של משטר אסד בדמשק, בסוף השבוע החולף, הובילה לקריסתו של בניין צבאי בן שלוש קומות, שחלש על צירי תנועה מרכזיים. כוחות המשטר ניסו להשתלט על הבניין בימים האחרונים, כדי להציב עליו צלפים, שיבלמו את התקדמות המורדים, לתוך השכונות הפנימיות של הבירה. סיכום אירועי הדמים ב-25-26.4.2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתגובה למתקפה, פשטו המורדים בסוף השבוע על הבניין, הניחו בו מטעני חבלה ופוצצו אותם.

המתקפה המרוכזת של המשטר על העיירה מליחה בפרברי דמשק נמשכה לאורך כל סוף השבוע שעבר. המשטר מעוניין לחסל את ההתקוממות בנקודה זו, עקב המתקפות שיוצאות ממנה על עמדותיו.

מטחים כבדים (חדשות 2)

במחוז דרעא השלימו המורדים את השתלטותם על תל שהיה בשליטת צבא אסד עד לשבוע שעבר. מבצע ההשתלטות הוביל לשבירת המצור שהטיל המשטר על כמה מהיישובים הסמוכים.

במקביל, מגיעות תמונות קשות המעידות על סבלה של האוכלוסייה במחוז אידליב בצפון המדינה, בחמה ובפרברי דמשק, עקב מטחים כבדים של טילי קרקע-קרקע וחביות נפץ.