מומחים צרפתים: ערפאת לא הורעל

מקור המקורב לחקירת הרשויות בצרפת הבוחנות את מותו של יו"ר הרשות הפלסטינית, טוענים כי ממצאי הבדיקה מבססים את הסברה כי ערפאת מת מוות טבעי. ממצאי החוקרים הצרפתיים מפריכים את טענות מכון המחקר השוויצרי שטען לפני כחודש כי חומר רדיואקטיבי שהוחדר לגופו של הראיס, הוא שגרם למותו

מת מוות טבעי? ערפאת (AP)

כמעט עשור אחרי שנקבר, תעלומת מותו של יאסר ערפאת ממשיכה להסעיר את העולם כולו: כעת מומחים צרפתיים שוללים את התיאוריה לפיה יו"ר הרשות לשעבר הורעל למוות, וטוענים כי הסברה שהמוות היה טבעי מסתמנת כנכונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקור המעורה בפרטי החקירה שמקיימות הרשויות הצרפתיות, סיפר לסוכנות הידיעות AFP כי ממצאי הבדיקה מציירים תרחיש שונה בתכלית מזה של מכון המחקר השוויצרי, שהכריז לפני חודש כי ערפאת הורעל באמצעות פולוניום שהוחדר לגופו.

מקור הגרסאות השונות טמון בין השאר בעובדה כי מתקיימות מספר חקירות שונות בנושא - חקירה רשמית של הרשות הפלסטינית, שמסתמכת על ממצאים ממכוני מחקר שוויצרים ורוסים, וחקירה נוספת של הרשויות הצרפתיות.

ראש צוות החקירה הפלסטיני: "בקרוב נחשוף את שמות האחראים למוות"

החקירה הצרפתית סביב שאלת מותו של יאסר ערפאת החלה בעקבות תלושנה שהגישו אלמנתו ובתו, שתיהן תושבות המדינה, לאחר ש רשת "אל-ג'זירה" הציגה תחקיר שקבע לכאורה כי יו"ר הרשות המנוח נרצח לאחר שהורעל באמצעות חומר רדיוקאקטיבי.

מוקדם יותר היום טען ראש צוות החקירה הרשמי של הרשות הפלסטינית כי יחשוף בקרוב את שמות האנשים האחראים למותו של ערפאת. החוקר הראשי טאופיק טיראקי טען כי החקירה נמצאת בשלביה הסופיים, כמעט עשור לאחר שצוות החקירה החל בחיפוש אחר חשודים בהריגת ערפאת, שלטענתם לא מת מוות טבעי.

"אני מבטיח שמסיבת העיתונאים הבאה בנושא תהיה האחרונה ותשפוך אור על זהותם של כל מי שביצעו, לקחו חלק או ידעו על הריגתו של הראיס", אמר טיראקי לסוכנות הידיעות רויטרס.