אסד: במלחמה לפעמים מפסידים

נשיא סוריה ערך הופעה נדירה בציבור והודה - באופן מפתיע - בפני תומכיו באמיתות הדיווחים על הפסדים של צבאו מול כוחות המורדים בצפון: "זה טבעי שבקרבות נראה התקדמות ונסיגות, ניצחונות והפסדים"

בצל הדיווחים על הישגים משמעותיים של כוחות המורדים, בעיקר בצפון סוריה, ערך היום (רביעי) הנשיא בשאר אסד הופעה פומבית נדירה ונאם מול אזרחיו מחוץ לארמון הנשיאות. בדברים, ששודרו בשידור חי בטלוויזיה הסורית, הפתיע אסד כשהודה במפלות של כוחותיו: "נסיגות הן חלק נורמלי של כל מלחמה, אך זה לא אומר שהפסדנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום אנחנו נלחמים מלחמה, לא קרב. המלחמה היא לא קרב אחד, אלא סדרה של קרבות רבים," אמר נשיא סוריה בהופעה שהוגדרה כאירוע זיכרון לחללים הסורים. "אנחנו לא מדברים על עשרות או מאות אלפים, אבל זה טבעי שבקרבות נראה התקדמות ונסיגות, ניצחונות והפסדים, עליות וירידות".

אסד מוקף בתומכיו

הנשיא הבטיח לכוחותיו שמבוצרים בעיר ג'יסר אל-שוג'ור הסמוכה לאידליב שבצפון המדינה כבר חודש ימים, כי בקרוב יגיעו כוחות של צבאו לסייע: "בעזרת האל, כוחות צבא יגיעו בקרוב לגיבורים שמנהלים קרב נגד הטרוריסטים".  הנאום נישא סמוך לבית ספר בבירה דמשק. שסביבו עמדו כמה מאות מתומכיו ואנשי צבאו. "תבוסה פסיכולוגית היא התבוסה הסופית, אנו לא מודאגים" אמר אסד.

הקרבות בין המורדים לצבא אסד עדיין נמשכים במסגרת מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה, אך בינתיים יכולים המורדים להסתפק בהישגים שעומדים מאחורי הצלחותיהם לפרק את אחיזת המשטר בצפון סוריה ולדלל את כוחותיו שם.