תיעוד: איך נראית העיר שכמעט ונמחקה מעל פני האדמה?

עיירת הגבול קובאני בין סוריה לטורקיה נחרבה כמעט לחלוטין במהלך הקרבות בין הלוחמים הכורדים לפעילי דאע"ש - וכעת נחשפים מימדי ההרס. בתמונות חדשות שצילם רחפן ששלחה רשת CNN לאזור, נראית העיר ההרוסה והמדממת, שמנסה להשתקם

העיר שכמעט ונמחקה מנסה לחזור לשגרה: הקרבות הקשים נגד לוחמי דאע"ש בעיירת הגבול קובאני, בין סוריה לטורקיה, הביאו למצב שבו העיר כמעט ונעלמה מעל פני האדמה. במקום בניינים הראויים למגורי בני אדם ניתן למצוא בה בעיקר עיי חורבות. תמונות מטלטלות ששידרה היום (רביעי) רשת CNN חושפות את מימדי ההרס. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את התמונות צילם רחפן שטס מעל העיר, ש-70% משטחה נהרס כליל בעקבות הקרבות בין כוחות הפשמרגה הכורדיים לטרוריסטים של דאע"ש. "אין לנו מספיק אמצעים לפנות את ההריסות או חומרים לבנות את העיר מחדש. זה יעלה מיליארדים", אמר דובר הכורדים הסורים ששולטים כעת בעיר.

"מנסים להתאושש" (CNN)

אלא שלמרות המצב העגום של העיר, התושבים החלו אט אט לחזור לבתיהם: "בעיר יש מאפייה אחת שפועלת, שני בתי ספר ובית חולים", ציין דובר הכורדים. 6,000 תושבים החלו אט אט לשוב אליה".


טורקיה, מצדה, אינה מסייעת לכורדים לשקם את העיר. בעיני השלטון באנקרה, הלוחמים אמנם ניצחו את פעילי דאע"ש באזור - אולם הם עדיין נחשבים לארגוני טרור המאיימים על הממשל.