אחרי הזיכוי: סלפי ראשון למובארק

בתמונה שמתפרסמת בשעות האחרונות ברשתות החברתיות במצרים, נראה נשיא מצרים המודח חוסני מובארק חוגג את זיכויו בבית המשפט בסלפי הראשון שלו. לצידו נראה חייל מצרי, ככל הנראה שאמון על השמירה עליו

סלפי ראשון, מובארק וחבר (טוויטר)

שעות ספורות לאחר שבית המשפט בקהיר פסק כי הוא זכאי מהרג מפגינים, ברשתות החברתיות במצרים מתפרסמת תמונה תחת הכותרת "הסלפי הראשון של חוסני מובארק". בתמונה שכבר מכה גלים, נראה הנשיא המודח כשלצידו ככל הנראה חייל שאמון על השמירה עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זיכוי מוחלט ונשיקות על המצח משני בניו, סיים הבוקר הנשיא לשעבר מובארק מאבק משפטי בן יותר משלוש שנים על חפותו. בתיק הכבד ביותר שהגישה נגדו התביעה במצרים, אחריות להרג מפגינים בזמן המהפכה, שבגינו הורשע ונגזר עליו מאסר עולם, נמצא מובארק זכאי מכל אשמה במשפט החוזר.

מובארק בבית המשפט (התקשורת הערבית)

מובארק זוכה באופן מוחלט גם מפרשת ייצוא הגז לישראל, שבה הנשיא לשעבר ושני בניו הואשמו במכירת גז טבעי במחיר נמוך ממחיר השוק. מובארק יישאר במעצר בתנאי אשפוז רפואי בבית החולים עד שנת 2016, עקב הרשעתו בתיק נוסף במעילה בכספים.

בשיחת טלפון ראשונה שקיים הנשיא המודח עם כלי התקשורת בארצו, הוא הודה להם על התמיכה בו. "שלומי טוב, השבח לאל. ב-25 בינואר חשך עליי עולמי, אני לא יכול לתאר את זה בטלפון...", אמר במהלך הריאיון.

ברחוב המצרי אחרי הדרמה המשפטית יש מי שצוהלים, יש שמתאבלים - ובין לבין בלבול ותהיות בקול רם לגבי התנהלות מערכת המשפט במצרים: האם משפט המאה משקף את הצדק, או שמא את העומד בארמון הנשיאות, פעם מורסי וכעת א-סיסי.