אבו-מאזן מאיים: "התיאום הביטחוני עם ישראל ייפסק"

יו"ר הרשות הפלסטינית מביע תסכול מהקיפאון המדיני ומאיים להפסיק לאלתר את שיתוף הפעולה בין מנגנוני הביטחון הפלסטינים לישראל. בדברים שנשא בכנס של שרי החוץ של הליגה הערבית הוא טען: "מכירים במדינת ישראל, לא נכיר בה כמדינה יהודית"

אבו-מאזן, ארכיון (רויטרס)

יושב ראש הרשות הפלסטינית מאיים להפסיק את הקשרים הביטחוניים עם ישראל אם לא יתחדש התהליך המדיני. בנאום שנשא בישיבת שרי החוץ של הליגה הערבית בקהיר שעסקה בין היתר בסוגיה הפלסטינית, הוא קרא לצדדים לפעול על מנת למנוע הידרדרות נוספת במצב הקיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נתחיל בהגבלת הקשרים שלנו עם ישראל באמצעות הפסקת שיתוף הפעולה הביטחוני ונקרא לממשלת ישראל לקחת אחריות על הנעשה בגדה המערבית, אם המצב יימשך כך ללא כל שינוי ולא יחודש המשא ומתן", אמר אבו-מאזן בפני שר החוץ הערבים.

עוד הוסיף אבו-מאזן כי "הדבר המסוכן ביותר הוא שהמצב יישאר כמות שהוא. זה מצב מסוכן ובלתי אפשרי שהא יימשך. נגיש את הצעת ההחלטה הערבית למועצת הביטחון של האו"ם, על מנת להביא להקמתה של מדינה פלסטינית".

יו"ר הרשות הפלסטינית התייחס גם לדרישה של ראש הממשלה נתניהו לפלסטינים, לפיה עליהם להכיר במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. "אנחנו מכירים במדינת ישראל אך לעולם לא נכיר במדינה יהודית, בדיוק כפי שישראל יודעת שאין מדינה פלסטינית בלי רצועת עזה", הדגיש יו"ר הרשות.