הציוץ ש"פיטר" את נשיא סוריה אסד

הודעה שהתפרסמה בעמוד הטוויטר של שר החוץ הסורי וואליד מועלם הודיעה כי הנשיא אסד יפרוש מתפקידו כבר בתחילת חודש דצמבר – בעוד פחות משבוע. במשך שעה קלה סערו הרוחות הרשתות החברתיות, אך ההערכה היא כי עמוד הטוויטר של מועלם נפרץ, או שמדובר בעמוד מתחזה

הציוץ ש"פיטר" את נשיא סוריה אסד (רויטרס, טוויטר)

שלוש שנים וחצי אחרי תחילת מלחמת האזרחים בסוריה - הנשיא אסד פורש מכסאו? התשובה לשאלה הבוערת הזאת מוסיפה ככל הנראה להיות שלילית, אבל במשך שעה ארוכה סערו הרשתות החברתיות בעקבות ציוץ שעלה בעמוד הטוויטר של שר החוץ הסורי וואליד אל-מועלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נשיא הרפובליקה הערבית של סוריה מכריז על החלטתו לפרוש ב-1 בדצמבר 2014", כתב לכאורה אל-מועלם בעמוד הטוויטר שלו. בשלב זה עדיין לא ברור האם מישהו פרץ לעמוד של שר החוץ הסורי או שמדובר בעמוד מזויף, אך כאמור - תוך זמן קצר עשתה השמועה על פרישתו של אסד כנפיים ברשתות החברתיות וגם בכלי התקשורת.

אחראי לציוץ השערורייתי? מועלם (AP)

בחודש יולי האחרון הושבע בשאר אסד לכהונה נוספת - שלישית במספר - בת שבע שנים כנשיא, לאחר ניצחונו בבחירות. אסד זכה ב-88 אחוזים מהקולות. בנאום ההשבעה אמר אסד כי "מדינות המערב והמדינות הערביות שתומכות בטרור, ישלמו מחיר גבוה על פעולותיהן". הוא חזר ונשבע להילחם בחמושים סביב סוריה.

כמו כן נשבע אסד להביא לסיומה של מלחמת האזרחים שהחלה בשנת 2011. בהתייחסו למורדים בארצו אמר אסד לתומכיו: "הם רצו מהפכה, אבל אתם הייתם המהפכנים האמיתיים. אני מברך אתכם, על המהפכה ועל הניצחון". עוד הוסיף בנאומו כי "אלו שאיבדו את דרכם, יכולים עכשיו לראות בבירור שפני המפלצת נחשפו, המסכות הוסרו והמהפכה שלהם נכשלה".

בהתייחסו לבת החסות האירנית, ארגון חיזבאללה בלבנון, אמר אסד: "לא נשכח את נאמנותם ההרואית של בני בריתנו שנלחמו מלחמת קודש נגד הבוגדים".