המדווחת הפלסטינית הצעירה בעולם

גיבורת דעת קהל חדשה סוחפת באחרונה את הציבור הפלסטיני בגדה. לא מדובר בעיתונאית נושכת או בפוליטקאית חריפת לשון, אלא בסך הכל בילדה בת 8 שמעבירה את מסריה באמצעות מצלמת הטלפון הנייד שלה, שמתעדת בכל הזדמנות את העימותים עם חיילי צה"ל. "הבנתי שאני יכולה להשמיע את קול העם הפלסטיני"

בזמן שכתבי הרשתות הזרות מנסים למצוא זוויות נוספות לסיקור הסכסוך במזרח התיכון, מגיעה ילדה פלסטינית אחת ועושה זאת טוב מכולם, כשהיא אינה חמושה בדבר מלבד טלפון נייד. התיעודים שהיא מפרסמת זוכים לתהודה רבה בציבור הפלסטיני, שם כבר הפכה לגיבורת דעת קהל של ממש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את ההחלטה לצאת ולתעד את העימותים עם חיילי צה"ל, קיבלה חנה טאמיני מנאבי סלאח לראשונה כשהבחינה במהלך אחת ההפגנות הפלסטיניות בנוכחות דלה של כתבים זרים. "באותו הרגע שאלתי את עצמי 'למה שלא אצלם?'", מספרת הילדה בת ה-8. "הבנתי שכך אוכל גם אני להשמיע את קול המפגינים לעם הפלסטיני, לכל הילדים בפלסטין ולעולם כולו בתקווה שיבוא לתמוך בנו ולשחרר את פלסטין".

בתיעודי ההפגנות שכבר הספיקה לפרסם ברשת, נראית הילדה כשהיא מתקרבת לעבר חיילי צה"ל, ואז ספק קוראת לעברם, ספק מקליטה קריינות למראות. "'עכשיו אנחנו באדמות שלנו – לכו הביתה! מה אתם חושבים לעצמכם עם הנשק הזה?".

חומרי הצילום של חנה הולכים וצוברים פופולריות בציבור הפלסטיני, שם מאמינים כי הם משקפים באופן האותנטי ביותר את העוול שנעשה לעם הפלסטיני.