חמאס על סיכול ניסיון ההתנקשות בליברמן: "מנהיגי הכיבוש – מטרה לגיטימית"

לאחר שבשב"כ חשפו אתמול שבחמאס ניסו להתנקש בחייו של שר החוץ ליברמן, בארגון הטרור מגיבים היום לידיעה, וטוענים כי אין להם מידע בנושא. עם זאת, דובר הארגון אמר כי מנהיגי הכיבוש הם מטרות לגיטימיות. במהלך סיור בדרום אמר שר הביטחון יעלון כי זוהי החוליה הרביעית במספר שנתפסת

בארגון חמאס מגיבים היום (שישי) לראשונה להודעת השב"כ על סיכול ניסיון החיסול בשר החוץ אביגדור ליברמן. דובר הארגון סמי אבו זוהרי אמר בדברים שצוטטו בסוכנות הידיעות רויטרס כי "מנהיגי הכיבוש שאחראים להרג ילדים ונשים ולחילול מקומות קדושים הם מטרות לגיטימיות". עם זאת, הוא אמר כי אין לו מידע בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בירך הבוקר על סיכול ניסיון ההתנקשות, במהלך ביקור בדרום. "זו החוליה הרביעית במספר של חמאס שנתפסת", אמר יעלון במהלך סיור ביישובי עוטף עזה, ומפגש עם ראשי המועצות האזוריות. "החוליה הראשונה שתפסנו התכוונה לבצע פיגועים קשים וגם להשתלט על יהודה ושומרון".

מהחקירה עולה כי החוליה, שחבריה מתגוררים באזור בית לחם, פעלה לרכוש מטול RPG שנועד לפגוע ברכבו של ליברמן. בראש החוליה עמד אבראהים סלים מחמוד זיר (37) פעיל חמאס בכיר מהכפר חרמלה, שריצה בעבר תקופות מאסר בגין פעילות צבאית וארגונית בחמאס.

השר ליברמן (AP)

במהלך מבצע "צוק איתן" החל אבראהים לגבש תכנית למימוש פיגוע נגד שיירת שר החוץ, תוך כוונה שפיגוע זה יעביר מסר למדינת ישראל ויביא להפסקת המלחמה בעזה. לצורך מימוש הפיגוע גייס אבראהים את אחיו, זיאד סלים מחמוד זיר (35) ואת עדנאן אמין מחמוד צביח (31) פעיל חמאס, שניהם תושבי חרמלה, שנכלאו בעבר בישראל. בחקירתם הודו השניים כי גויסו לחוליה, והסכימו לסייע במימוש פיגוע כנגד אישיות ישראלית בכירה.

בנוסף, פנה ראש החוליה ליוסף אבראהים יוסף אלשיח' (50), פעיל חמאס המוכר בעברו הצבאי. ראש החוליה ביקש מיוסף לסייע לו להשיג RPG, ובמסגרת החקירה עלה כי חברי החוליה אספו מודיעין מקדים על שיירת השר.

פעילי חמאס. ארכיון (AP)

בימים האחרונים הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד המעורבים בעבירות של קשירת קשר לגרימת מוות בכוונה וקשירת קשר לסחר באמל"ח. בעקבות החקירות של חברי החוליה נחשפה פעילות טרור נוספת ונפרדת, שהצביעה על כוונות של פעילי חמאס צבאיים לבצע פיגוע ירי ודריסה נגד מתיישבים וכוחות צבא באזור גוש עציון. גם כוונות אלה סוכלו לאור מעצר חברי החוליה.

בהכנת הידיעה השתתף תמיר סטיינמן