הישראלית שנלחמת בדאע"ש: "זכרו, החיים יפים"

גילה רוזנברג, תושבת תל אביב שהחליטה להשאיר את חייה הישנים מאחור ולהצטרף לשורות המחתרת הכורדית בעירק, במסר לחבריה בעמוד הפייסבוק: "מצבי טוב, אבל לא תהיה לי גישה לאינטרנט בזמן הקרוב"

הצטרפה למחתרת הכורדית בעירק (פייסבוק)

סימן חיים מהצעירה הישראלית שהצטרפה למחתרת הכורדית במלחמתה נגד דאע"ש: שבוע אחרי שציינה את יום הולדתה בין חברי המחתרת הכורדית בעירק, גילה רוזנברג מודה לחבריה על האיחולים החמים וכותבת בפייסבוק: "זכרו, החיים טובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תודה על כל ברכות יום ההולדת", פתחה רוזנברג, חיילת צה"ל לשעבר בת 31, את הפוסט בפייסבוק. "לא תהיה לי גישה לאינטרנט בזמן הקרוב. מצבי טוב אבל אין לי זמן להגיב לכל אחד באופן אישי ומישהו ינהל את העמוד הזה עבורי".

רוזנברג נולדה בקנדה ועלתה לישראל כדי להתגייס לצבא. היא בעלת תואר בהנדסת אווירונאוטיקה. אל המחתרת הכורדית היא הגיעה דרך האינטרנט, ולאחרונה עזבה את תל אביב לעיר אירביל בעירק. "יצרתי איתם קשר בפייסבוק ואמרתי להם שאני רוצה להתנדב", סיפרה.

הלוחמת הישראלית נגד דאע"ש (פייסבוק)

כעת היא עוברת תהליך הכשרה לפני תחילת הלחימה. היא נפגשת עם לוחמות כורדיות כדי ללמוד מהן וכדי להעביר להן מניסיונה. לטענתה, הסיבה לצעד הבלתי רגיל הזה היא "כי הם אחים שלנו, אנשים טובים שאוהבים את החיים ממש כמונו".

בחשבון הפייסבוק שלה, כתבה רוזנברג לפני יומיים: "בצבא אנחנו אומרים 'אחרי'. בואו נראה לדאע"ש מה זה אומר". נסיעה למדינת אויב, כמו למשל סוריה ועירק, נחשבת לעבירה פלילית שיכולה לגרור עונש של עד חמש שנות מאסר מבחינת החוק הישראלי.