הקורבן הבא של דאע"ש - אישה?

לאחר עריפת ראשו של האמריקני פיטר קסיג, השבוי החמישי שמוצא להורג בידי ארגון הטרור, מדווח אתר אמריקני כי דאע"ש מחזיק בשבי צעירה בת 26, אזרחית ארצות הברית, שעשויה להיות הקורבן הבא. לפי הדיווח, היא נחטפה מסוריה בזמן שסייעה לילדים שהופרדו ממשפחותיהם והפכה לאישה היחידה שנשבתה בידי הארגון

הקורבן הבא של דאעש - אישה? (AP)

יממה לאחר פרסום סרטון הוצאתו להורג של השבוי החמישי בידי דאע"ש, שבניגוד לפעמים קודמות לא הציג את הקורבן הבא, מדווח היום (שני) אתר החדשות האמריקני "דיילי ביסט" כי הארגון מחזיק בידיו צעירה אמריקנית בת 26 - האישה היחידה שנשבתה בידי ארגון הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היא נשבתה באוגוסט 2013 לאחר שעזרה לילדים שהופרדו ממשפחותיהם במהלך מלחמת האזרחים בסוריה, יחד עם עוד אנשי סיוע שנשלחו למדינה על מנת לעזור לנפגעי מלחמת האזרחים. אלא שלפי הדיווח, הם שוחררו משבי ארגון הטרור האכזרי.

גורמים בממשל האמריקני ומשפחת הצעירה דורשים שלא לפרסם את שמה או כל פרט מזהה אחר אודותיה, מחשש שתשומת לב תקשורתית תעמיד אותה בסיכון גדול יותר. פרטיה אמנם לא פורסמו, אולם כלי התקשורת השונים מדווחים על חטיפתה זה למעלה משנה.

האישה המערבית היחידה בשבי תוצא להורג?

כוונות הטרוריסטים בכל האמור לגורלה של הצעירה עדיין אינו ברור, כי בניגוד לקורבנות הקודמים של דאע"ש היא לא הופיעה בסוף סרטון העריפה האחרון שפורסם. בפעמים קודמות השבוי שהופיע בסוף כל סרטון שפרסמו חברי ארגון המדינה האסלאמית, הוצא להורג בסרטון הבא שהופץ.

הארגון האכזרי הוציא להורג בעבר נשים וילדים, אולם מעולם לא הוציא להורג אישה מערבית לעיני המצלמות. לאחרונה דווח כי חברי דאע"ש דרשו כופר בסך 6 מיליון דולר מהרשויות האמריקניות בתמורה לשחרור יתר השבויים האמריקנים שנותרו בידיהם.

עם זאת, מדיניות ארצות הברית מתנגדת לניהול משא ומתן עם טרוריסטים, וגורמים בממשל אף הזהירו את משפחות המוחזקים בשבי הארגון שלא להעביר כסף לידיהם, כי מדובר בעבירה על החוק. בעבר שחרר הארגון שבויים אירופאים לאחר שהועברו לידיו כספי כופר ממדינות שונות.

בתוך כך, העיתון "לה פיגארו" טוען ששר הפנים הצרפתי סבור שאזרח צרפת זוהה כאחד מהלוחמים שנראו בסרטון מוביל את פיטר קסיג אל מותו, יחד עם עוד שבויים מצבאו של אסד. על פי הדיווחים מפריז בחודשים האחרונים, יותר מאלף אזרחים צרפתים התגייסו לשורות הארגון האסלאמי הקיצוני ובהם לפי הדיווחים גם נערה יהודייה אחת.

פיטר קסיג, בסרטון קודם (יוטיוב)

שבוי חמישי הוצא להורג בסרטון מחריד  

אמש דיווחו אנשי ארגון דאע"ש שהאזרח האמריקני, עובד הסיוע פיטר קסיג בן ה-26, הוצא להורג על ידי הארגון בעריפת ראש. הסרטון שהופץ ברשתות החברתיות על ידי הארגון קשה לצפייה ואנו נמנעים מלהציג אותו. ניתן לראות בו את הצעיר האמריקני, כמו ארבעת השבויים הקודמים, מוצא להורג בעריפת ראש על ידי אדם לובש שחורים. כמו כן, מוצגים בסרטון עוד חיילים סורים רבים שראשיהם נערפו.

"אובמה, כלב המלחמה, היום אנו שוחטים את חייליו של בשאר, מחר נשחט את חייליך ובעזרת האל נסיים את מסע הצלב שלך", אמר המוציא להורג במהלך הסרטון. "כמו שהבובה שלך קמרון אמר, אנחנו נשחט את החיילים שלך ברחובות שלך".

קסיג נלכד על ידי אנשי דאע"ש באוקטובר 2013 כשסיפק סיוע רפואי בדיר א-זור , במסגרת ארגון סיוע שהקים בעצמו. בשנת 2007 שירת קסיג בעירק, אך לאחר מכן הקים את הארגון וחצה את הגבול מטורקיה לסוריה. הוא המיר את דתו לאסלאם זמן קצר אחרי שנשבה, ושינה את שמו לעבדול אל-רחים. בסרטון הקודם של הארגון, בו הוצא להורג אלן הנינג הבריטי, הכריז "ג'ון הג'יהאדיסט" - שעל פי דיווחים נפגע בתקיפה אמריקנית מאז - כי קסיג הוא השבוי הבא שראשו ייערף.