דאע"ש: ערפנו ראש של אמריקני נוסף

ארגון הטרור דיווח כי פיטר קסיג, ששינה את שמו לעבדול אל-רחים, הוצא להורג כמו ארבעת קודמיו - בעריפת ראש. קסיג בן ה-26 התאסלם בשבי. המוציא להורג: "אובמה, נשחט את חייליך ברחובותיך"‎

למרות הקרבות - ארגון הטרור הרצחני ממשיך בהוצאות להורג: אנשי ארגון דאע"ש דיווחו הבוקר (ראשון) שהאזרח האמריקני, עובד הסיוע פיטר קסיג בן ה-26, הוצא להורג על ידי הארגון בעריפת ראש. הסרטון שהופץ ברשתות החברתיות על ידי הארגון, קשה לצפייה ואנו נמנעים מלהציג אותו. ניתן לראות בו את הצעיר האמריקני, כמו ארבעת השבויים הקודמים, מוצא להורג בעריפת ראש על ידי אדם לובש שחורים. כמו כן, מוצגים בסרטון עוד חיילים סורים רבים שראשיהם נערפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אובמה, כלב המלחמה, היום אנו שוחטים את חייליו של בשאר, מחר נשחט את חייליך ובעזרת האל נסיים את מסע הצלב שלך", אמר המוציא להורג במהלך הסרטון. "כמו שהבובה שלך קמרון אמר, אנחנו נשחט את החיילים שלך ברחובות שלך".

פיטר קסיג, בסרטון קודם (סרטון דאעש, יוטיוב)

הוריו של קסיג פרסמו הודעה לכלי התקשורת אחרי ההודעה שפרסם דאע"ש. "אנו מכירים את הדיווחים על בננו היקר וממתינים לאישור מהממשל האמריקני לגבי אמינותו", כתבו. "אנחנו מעדיפים שיכתבו ויזכרו את בננו בזכות העבודה החשובה שביצע והאהבה שהפיץ בין חבריו והמשפחה, ולא שייזכר בהקשר של השבי אליו נלקח".

קסיג נלכד על ידי אנשי דאע"ש באוקטובר 2013 כשסיפק סיוע רפואי בדיר א-זור , במסגרת ארגון סיוע שהקים בעצמו. בשנת 2007 שירת קסיג בעירק, אך לאחר מכן הקים את הארגון וחצה את הגבול מטורקיה לסוריה. הוא המיר את דתו לאסלאם זמן קצר אחרי שנשבה, ושינה את שמו לעבדול אל-רחים. בסרטון הקודם של הארגון, בו הוצא להורג אלן הנינג הבריטי, הכריז "ג'ון הג'יהאדיסט" - שעל פי דיווחים נפגע בתקיפה אמריקנית מאז - כי קסיג הוא השבוי הבא שראשו ייערף.

משפחתו של קסיג פרסמה בחודש שעבר קטעים ממכתב ששלח להם מן השבי - על מנת לנסות ולהביא לשחרורו. "כמובן אני מפחד למות, אבל החלק הקשה מכל הוא לא לדעת, לקוות, לתהות ולחשוב האם בכלל יש לי טעם לתקווה", כתב השבוי האמריקני להוריו. "אני מצטער על כל מה שקרה ועל מה שכולכם עוברים שם בבית".

קסיג לפני שנפל בשבי (ABC)

"אני מקווה שהמכתב הזה לא ייגמר לעולם, כך שאוכל להמשיך לדבר אתכם לנצח", המשיך קסיג. "דעו שאני אתכם, ואם אכן אמות, אני מניח שלפחות אתם ואני נוכל למצוא מפלט ונחמה בידיעה שהלכתי בניסיון לעזור לנזקקים ולהקל על סבלם".

במכתב המרגש ששלח קסיג להוריו בחודש יוני האחרון, סיפר להם על תהליך ההתאסלמות שהשלים במהלך השבי: "במסגרת הדת שלי אני מתפלל בכל יום ואני לא כועס על הסיטואציה אליה נקלעתי. אני נמצא במצב מסובך, אך חי בשלום עם אמונותיי".

שירת בצבא לפני שנשבה (CNN)