דגל דאע"ש בגבול ישראל-מצרים?

ארגון הטרור אנסאר בית אלמקדס המסונף לדאע"ש פרסם תמונה שבה, לטענת פעיליו, הם מניפים את דגל הארגון מעל מוצב צבאי בסמוך לגבול בין המדינות בסיני. מוקדם יותר נטל הארגון אחריות להרג 30 חיילי צבא מצרים בחודש שעבר

הנפת הדגל (התקשורת הערבית)

ארגון הטרור אנסאר בית אלמקדס הפועל בחצי האי סיני ומסונף למדינה האסלאמית פרסם היום (שבת) תמונות שבהן נראים אנשיו מניפים את הדגל השחור והמוכר של הארגון על אחד ממגדלי השמירה הנמצאים סמוך לגבול ישראל-מצרים, כך לטענת פעיליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב זה אין אימות רשמי לטענות של פעילי הטרור, אך ניתן להעריך כי מדובר במסר שהם מנסים להעביר תחילה לשלטונות במצרים וגם לישראל. בחודשים האחרונים נאבק צבא מצרים בארגון, שמנסה לפגוע בריבונות של הממשל בקהיר.

הארגון שמטיל את אימתו על חצי האי, נטל מוקדם יותר היום אחריות על ביצוע הפיגוע בסיני לפני כחודש שבו נהרגו יותר מ-30 חיילי צבא מצרים. הלילה הפיצו אנשיו סרטונים המתעדים את ההתקפה על העמדה הצבאית, שגבתה את חייהם של החיילים.

עוד בסרטון מאשימים פעילי הטרור את הנשיא המצרי עבד אל-פתאח א-סיסי בשיתוף פעולה עם ישראל. השבוע הצהירו אנשי הארגון שקיבלו את מרותו של מנהיג דאע"ש, והפכו לחלק מהמדינה האסלאמית.