המחבל בעציון: אסיר משוחרר מחברון

המפגע שרצח הערב צעירה בגוש עציון הוא מאהר חמדי השלמון, אסיר משוחרר, תושב חברון בן 30 שפעל באופן ספונטני והוא אינו ידוע כאחד שתכנן לבצע פיגוע כלשהו מטעם ארגון כזה או אחר. בעבר הוא הורשע בהשלכת בקבוקי תבערה לעבר סיור צה"ל וריצה מאסר בכלא הישראלי

המחבל בצומת אלון שבות (תקשורת שב"כ)

המחבל שביצע הערב (שני) את פיגוע הדקירה בצומת אלון שבות שבגוש עציון הוא מאהר חמדי השלמון, אסיר משוחרר, תושב חברון בן 30, המזוהה עם ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאהר חמדי השלמון, שהביא הערב למותה של צעירה בת 25 בצומת אלון שבות, ריצה בעברו מאסר בין השנים 2000 ל-2005 לאחר שהורשע בהשלכת בקבוקי תבערה לעבר סיור של צה"ל.

מעיון בדף הפייסבוק של השלמון, עולה כי מדובר באדם דתי. עוד ניתן לראות בעמוד הפייסבוק שלו כי בשנים האחרונות, לאחר ששוחרר מהכלא הישראלי, טייל השלמון בירדן. כמו כן, בתמונותיו מופיעה המכונית שבאמצעותה הוא תקף הערב את הישראלים בתחנת האוטובוס בצומת אלון שבות.

זירת הפיגוע בגוש עציון, הערב (חדשות 2)

בפיגוע הדקירה שאירע הערב נרצחה צעירה כבת 25 ושני בני אדם נפצעו, אחד מהם קשה והשני קל. מאבטח אזרחי שהיה בכניסה ליישוב פתח באש לעבר השלמון ופצע אותו. מחקירת המשטרה עולה כי תחילה ניסה המחבל לבצע פיגוע דריסה, אך כשנכשל להתגבר על מחסום בשטח - החל במסע הדקירות הרצחני.

האירוע התרחש סמוך לשעה 16:40 כשעל פי הדיווחים מהזירה כלי רכב פרטי נעצר לאחר שפגע במכשול סמוך לטרמפיאדה בקרבת היישוב. מהמכונית יצא המחבל, כשהוא חמוש בסכין, והחל לדקור את האנשים במקום. בנוסף לצעירה שנדקרה בצווארה, נפצע גבר כבן 30 באורח קשה ואדם נסף בשנות ה-40 לחייו באורח קל. האירוע התרחש באותה תחנת אוטובוס שממנה נחטפו, ובהמשך גם נרצחו, שלושת הנערים הישראלים לפני כחמישה חודשים.