שיר חדש לחמאס: "הגיע הזמן לירות"

בעוד יו"ר הלשכה המדינית של חמאס כינה את ההסלמה הגוברת בישראל "מרד נגד הכיבוש", מחלקת ההסברה של ארגונו פרסמה שיר חדש בערבית המעודד צעירים פלסטינים להצטרף למעשי האלימות ברחבי הארץ. "הגיע הזמן למות על קידוש שמו של אללה", שרים זמרי ארגון הטרור, "אל תתמקחו"

אם למישהו היה ספק באשר לתרומתו של חמאס למתיחות הגוברת בימים האחרונים, ארגון הטרור מספק תשובה שמבהירה כי הוא בהחלט מעורב בהסלמת המצב. שיר חדש שהעלו אנשי הארגון לרשת מעודד את הצעירים הפלסטינים לבצע פיגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחלקת ההסברה של חמאס העלתה הבוקר (שני) את השיר שנקרא "קום והתנגד", בזמן שחאלד משעל, יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, טען כי מה שמתרחש בימים האחרונים הוא "מרד נגד הכיבוש", כלשונו.

בין היתר, נאמר בשיר: "הגיע הזמן לירות. הגיע הזמן למות על קידוש שמו של אללה. הבעירו את הגדה, אל תתמקחו". על רקע המילים הללו מופיעות תמונות מהאינתיפאדה הראשונה ומהאינתיפאדה השנייה, כ"מקור השראה".

שיר הסתה נוסף: "לדרוס את המתנחלים"

ההסתה המוזיקלית נשמעה כבר בסוף השבוע שעבר, כשצמד זמרים מרמאללה הצטרף למסיתים ברשות הפלסטינית באמצעות שיר שהופץ גם הוא ברשתות החברתיות. השיר עודד פלסטינים לבצע פיגועי דריסה נגד ישראלים.

"לדרוס, לדרוס את התינוקת בת החודשיים - כך מחזירים להם", שרו אנס גראדאת ואבו כאייד. "למען אל אקצא אנחנו נדרוס מתנחלים. לדרוס, לדרוס את המתנחלים. הפוך את הכביש למלכודת ודרוס אותם, אללה יעזור לך. כל העם הערבי אומר לך - 'תבורך יא עכארי איברהים' (מבצע פיגוע הדריסה בירושלים ביום רביעי שעבר), דרוס דרוס".

הגולשים הפלסטינים ובעולם הערבי בכלל נחשפו אל השיר הזה ביוטיוב ובפייסבוק. הוא זכה לשיתופים רבים ולמילות עידוד מגולשים רבים.

עם זאת, יש בקרב הגולשים גם מי שמסתייגים מהדברים. "כן, צריך להילחם במתנחלים ובכיבוש, אבל לא בדרך הזאת כי זה יפגע באינטרסים של העם הפלסטיני", כתב אחמד מירושלים. "ממשלת הימין הטרוריסטית של נתניהו תנצל את זה כנקודות לבחירות הבאות". הסטטוס שלו גרר תגובות נזעמות. "איך נשיב למי שכובש את אל אקצא?", תהה אחד הגולשים, "איך נשיב, נסתכל מהצד?".