בכלוב, ברחוב: עונש למטריד מינית

עובד בשוק בסוריה שהטריד מינית אישה הוצב בכלוב במרכז העיר ורשימת העבירות נגדו פורטה על גביו. בנוסף לביזוי הפומבי, גם חנותו של האיש נסגרה למשך יומיים כעונש על מעשיו

עונש פומבי למטריד בלב המדינה האסלאמית: ארגון הטרור דאע"ש החליט להעניש באופן מקורי אדם שהורשע בהטרדה מינית של אישה. הארגון, שדווקא לא ידוע כמגן זכויות הנשים אלא כמעודד אונס, כלא את האיש בכלוב שהוצב בצומת מרכזי בזמן שהעוברים והשבים מסתכלים עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

תיעוד העונש, שבוצע באזור א-רקה בסוריה, הועלה היום לרשתות של תומכי הארגון. על פי הפרטים שפורסמו, האיש עובד בשוק והענוש שגזר עליו הארגון הוא כליאה בחוץ למשך ארבע שעות וסגירת חנותו למשך יומיים.

הענישה הפומבית נועדה לפגוע בפרנסתו כמו גם בשמו הטוב של האיש, ועל הכלוב נתלה שלט בו מפורטות העבירות נגדו. הכלוב הוצב על אי תנועה בעיירה א-טבקה, בה שולט הארגון ביד רמה.

נאבקים בהטרדות המיניות? דאע"ש (רויטרס)

בעבר הובילו אנשי הארגון שבויים בכלובים ואף הוציאו להורג את הטייס הירדני על ידי הצתת כלובו, אך מדובר ככל הנראה בתקדים מבחינת העונש על עבירה אזרחית בשטחי הארגון.

במקביל נמשכות תקיפות הקואליציה נגד דאע"ש, וגם גורמות נזק ניכר לאוכלוסייה האזרחית: ארגון מעקב אירופאי טען כי לפחות 52 אזרחים חפים מפשע נהרגו ביממה האחרונה בהפצצות של הארגון בשטח סוריה.