דיווח: ארה"ב תקפה כינוס של מנהיגי דאע"ש

רשת הטלוויזיה "אל-ערביה" מדווחת כי מטוסי קרב תקפו התאספות של מנהיגי ארגון דאע"ש - כולל אבו בכר אל-בגדדי, מנהיג הארגון שנפצע קשה. אל-בגדדי היה מנהיג אל קעידה בעירק ולאחר חילוקי דעות עם הנהגת הארגון הקים את דאע"ש, והטיל מאז אימה על מיליונים במזרח התיכון

מנהיג דאעש אל בגדדי, ארכיון (AP)

לקראת מפנה בלחימה נגד דאע"ש? הקואליציה הבינלאומית למלחמה בארגון הטרור, בהובלת ארה"ב, הצליחה לפצוע קשה אל אבו בכר אל-בגדדי, מנהיג דאע"ש, במהלך תקיפה אווירית בעירק. עדיין אין אישור לדיווחים הללו ולא ידוע האם ישנם נפגעים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדיווח פרסמה רשת חדאת', הנמצאת בבעלות רשת אל ערביה הסעודית. כוחות הביטחון בעירק טרם מסרו תגובה לידיעה. בכיר אמריקני אומר לסוכנות רויטרס כי אינו יכול לאשר האם מנהיג דאע"ש אכן היה באתר.

אבו בכר אל-בגדדי הוא הכינוי של מנהיג ארגון דאע"ש, ארגון הטרור שמטיל אימה על חלקים גדולים מעירק ומסוריה. הארגון השתלט על חלקים משתי המדינות בעקבות קריסת הממשלים המרכזיים במדינות אלו אחרי הפלישה האמריקנית לעירק ומלחמת האזרחים בסוריה, והטיל משטר איסלאמי נוקשה במיוחד על האזרחים - כולל הוצאות המוניות להורג.

התפצל מאל קעידה והשתלט על חלקים גדולים מהמזה"ת

אל-בגדדי הנהיג את שלוחת אל-קעידה בעירק, אך בעקבות חילוקי דעות עם המנהיג שהחליף את בן לאדן, איימן א-זוווהירי, הוא החליט להתנתק מאל קעידה ולהקים את ארגון 'המדינה האיסלאמית', הוא דאע"ש, והכריז על האזורים בשליטתו כמדינה איסלאמית עצמאית.

אכזריות יוצאת דופן: לוחמי דאעש בסוריה (רויטרס)
דאע"ש הכריז כי הגבולות הקיימים במזרח התיכון חסרי כל משמעות בעיניו, ותוך ניצול חוסר המשמעת והפיצול בצבאות הלאומיים הארגון שאיש לא שמע עליו עד תחילת השנה הצליח לאיים על בגדד, להשתלט על מקורות המים בצפון עירק, וכמובן - להיכנס לתודעת העולם המערבי באמצעות הוצאות להורג מחרידות שפורסמו ברשת האינטרנט של אזרחי המערב.

הארגון בהוראת אל-בגדדי קיבל לשורותיו אזרחים זרים, בעיקר מאירופה, שישמשו כלוחמים במזרח התיכון. הממשלות במערב חוששות שאזרחים אלו הם פצצות מתקתקות שיוציאו לפועל פיגועים במולדת שלהם, וזו הייתה אחת הסיבות שכמה ממדינות המערב, בהובלת ארה"ב, החליטו לתקוף מהאוויר מטרות של הארגון החל מחודש אוגוסט.