אימון בדאע"ש: כך נראית קייטנת הילדים במדינה האסלאמית

אחרי פרסום תמונת התינוקת שאולצה לבעוט בראש כרות, חמושי המדינה האסלאמית מעוררים שוב סערה ומפרסמים סרטון בו נראים ילדים כבני 5 מתאמנים עם אקדח ואפוד. "התופעה החדשה מראה כי השליטה של דאע"ש עומדת להישאר גם הרבה אחרי שהארגון יתמוטט", אומר פעיל זכויות אדם בסוריה

במבט ראשון נראה הילד הבלונדיני (5) בסרטון שהועלה לאחרונה לרשת כמי שמדמה עם חבריו משחק של "שוטרים וגנבים", אך במציאות מדובר במשחק אחר לגמרי - אימון בנשק מטעם לוחמי המדינה האסלאמית ברחובות העיר הסורית ראקא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמנם מדובר רק בילד בן 5, אך בסרטון המתעד את האימון הצבאי בקייטנה של דאע"ש הוא נראה מקפץ מצד לצד חמוש באקדח ואפוד צבאי, תוך שהוא מדגים כיצד הוא נמלט מאש האויב - ממש כמו לוחם בסיירת מובחרת. בסרטון נראה ילד נוסף, בן פחות מ-10, חמוש אף הוא מכף רגל ועד ראש ולצדו עומד אחד מפעילי הארגון ומפקח על האימון.

"הסרטון החדש הוא רק הוכחה נוספת לשימוש של פעילי המדינה האסלאמית בילדים, במטרה להשיג שליטה מוחלטת באזורים אותם הם כובשים", טוען צ'רלי ווינטר, פעיל למען זכויות אדם בסוריה.

"התופעה החדשה הזאת מעוררת דאגה", מוסיף הפעיל. "היא מראה כי השליטה של דאע"ש בעירק ובסוריה עומדת להיות ארוכת טווח, גם הרבה אחרי שהארגון יתמוטט".