מפקד המורדים הסורים: "תקיפות המערב לא אפקטיביות"

ימים ספורים לאחר שדאע"ש השתמשו בשבוי הבריטי ג'ון קנטלי בכדי לטעון בפני העולם שהצליחו להשתלט על העיר קובאני, כעת גם מפקד בכוחות המורדים הסוריים מספר לעיתון ה"טלגרף הבריטי" כי המדינה האסלאמית השתלטה על 50 אחוזים משטחי העיר. "התקיפות האוויריות של המערב לא היו אפקטיביות כפי ששיערנו", אמר

העיר קובאני, ארכיון (AP)

אחרי שבועות ארוכים של לחימה על העיר קובאני שבגבול סוריה-טורקיה, מפקד בכיר בכוחות המורדים טוען כי התקיפות האוויריות של המערב לא סייעו לניסיון להניס את אנשי דאע"ש מן האזור, וכי הקרב על העיר האסטרטגית נמצא בישורת האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קולונל עבדול ג'אבר אל-אוקעידי, לשעבר קצין בכיר בצבא סורי שערק, הגיע אתמול (רביעי) לקובאני - שם יפקד על גדוד לוחמים סוריים שיצטרף למליציה הכורדית בפועלת בעיר. בשיחה טלפונית עם עיתון "הטלגרף" הבריטי מתוך סוריה, סיפר קולונל אוקעידי כי "אנשי דאע"ש שולטים ביותר מ-50 אחוזים משטחה של העיר".

"התקיפות האוויריות של חברות אופוזיציית הלחימה בדאע"ש לא היו אפקטיביות כפי ששיערנו", הוסיף מפקד המורדים וטען כי עדיין יש תקווה לקובאני, אך כי המצב קשה משחשב לפני שהגיע לאזור.

"פעולות המערב לא צלחו", תיעוד תקיפה אווי (רויטרס)

מאות לוחמים כורדים נשלחו מעירק לקובאני

במאמץ אחרון להציל את העיר הנצורה מידי פעילי דאע"ש הקיצוניים, הגיעו הלילה לאזור גם כוח של מאות לוחמים כורדים שנשלחו מעירק, על מנת לחזק את מערכות ההגנה של העיר הסורית. על פי הדיווח, הלוחמים הורשו על ידי טורקיה לחצות את הגבול לסוריה כשהם נוסעים עליהם נשקים כבדים, בהם טילים נגד טנקים וארטילריה.

מוקדם יותר השבוע פרסם ארגון המדינה האסלאמית סרטון של השבוי הבריטי, העיתונאי ג'ון קנטלי, במה שנראה כמו דיווח חדשותי מליבה של העיר המדממת. בסרטון, טען דאע"ש כי הצליח להשתלט באופן מלא על העיר הכורדית שאותה המערב מנסה להציל.