מצרים: פלסטינים אחראים למתקפות הטרור

למרות שבחמאס מיהרו להכחיש מעורבותם בפיגועי הטרור שבהם נהרגו בסוף השבוע 33 קצינים וחיילים מצרים, בקהיר מבהירים כי גורמים פלסטינים עומדים מאחורי המתקפות. כוחות הביטחון פתחו במבצע נרחב שמטרתו להקים אזור חיץ בצפון סיני

צבא מצרים בסיני, ארכיון (רויטרס)

מצרים פותחת במבצע נרחב ליצירת אזור חיץ בצפון סיני, במסגרת מאבקה בארגוני הטרור, ומאשימה "גורמים פלסטינים" באחריות למתקפות הטרור שבהן נהרגו בסוף השבוע 33 קצינים וחיילים באזור אל עריש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שחמאס מיהר להכחיש אתמול את מעורבותו בפיגועי הטרור, הודיע הבוקר (א') עוזר שר הפנים המצרי כי גורמים פלסטינים השתתפו במתקפות הקטלניות, שכוונו לעבר עמדות צבא ומשטרה.

בריאיון לעיתון "א-שרק אל אווסאט" אמר עוזר שר הפנים כי הפתרון לגל הטרור יהיה הקמת אזור חיץ בצפון סיני. מקורות נוספים בקהיר אישרו כי החל מבצע צבאי לניתוק צפון סיני משאר המחוזות ואמרו שמסוקי אפאצ'י מתקיפים מעוזי טרור באזור.

מעבר רפיח, ארכיון (רויטרס)

לזעם המצרי על הפלסטינים יש, כך נראה, גם תגובה מדינית בשטח. חליל אל חיא, מבכירי חמאס בעזה, אמר לאתר האינטרנט של חמאס כי מצרים הודיעה לארגון רשמית שהיא דחתה את שיחות המשא ומתן על הסכם הפסקת אש ארוכת טווח עם ישראל שהיו אמורות להתחדש מחר בקהיר. לדבריו, הדחייה מגיעה לאחר שמצרים סגרה את מעבר רפיח ובכך לא התאפשר למשלחת הפלסטינית לעבור מעזה למצרים.

נשיא מצרים: מלחמה קיומית

נשיא מצרים עבד אל פתח א-סיסי נשא אתמול נאום לאומה המצרית , בתום ישיבת המועצה הצבאית העליונה בקהיר, שהתכנסה בעקבות הפיגועים. "מאחורי הפעולה עמד גורם זר שהגיש סיוע לטרוריסטים", הצהיר הנשיא המצרי בפתח דבריו.

"זהו ניסיון לשבור את מצרים ואת צבאה, הם לא יצליחו בכך", הדגיש א-סיסי שהתריע כי מדובר במערכה ארוכה ועקובה מדם. "בלוחמה נגד תאי הטרור נהרגו חיילים ועוד ייהרגו בעתיד. מצרים נמצאת במצב של מלחמה קיומית, זו מלחמה נגד כולנו".

לדברי א-סיסי, "אנחנו ניצבים מול סכנה אמיתית, המאבק לא יהיה קל ולא יהיה מהיר. אנחנו עוד נסבול ונשלם בדם - אבל המאבק הוא למען הדורות הבאים של מצרים". הוא ציין כי בלחימה שמתרחשת בחצי האי נהרגו בחודשים האחרונים עשרות אם לא מאות פעילי טרור.

מבטיח לפעול, א-סיסי (רויטרס)

"זו מערכה ארוכה ולא נוכל לסיים אותה בתוך חודש או חודשיים", אמר א-סיסי ופנה לתושבי מצרים: "אנא מכם, אני מבקש לשמור על סבלנות ואורך רוח, אף אחד לא ישבור את העם המצרי ואת צבאו". א-סיסי הודיע כי צבא מצרים מתחיל לנקוט בפעולות בשטח המתחיל ברפיח, על מנת לגדוע את התופעה מהשורש.