"השארנו הכל מאחור וברחנו". כך נראית בשטח המלחמה בדאע"ש

האם בקובאני תוכרע המלחמה ב"מדינה האסלאמית"? בעיירה שנמצאת על גבול סוריה-טורקיה מתנהלת מערכה קשה בין דאעש ללוחמים הכורדים, במחסום האחרון לפני הגבול הטורקי. הלחימה בארגון מגובה פני הקרקע

משורייני דאע"ש מול הטנקים הטורקיים: בגבול סוריה-טורקיה מתנהלת בחודש האחרון מערכה עזה בין הכוחות על העיירה קובאני, כשאנשי דאע"ש מאיימים ומכים באוכלוסייה המקומית שנמלטה בהמוניה לטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מול שטף הפליטים, מהצד השני טורקים-כורדים עוברים את הגבול לסוריה כדי להצטרף לכוחות הכורדים מול דאעש. מחמוד, פליט סורי מא-רקה, מספר על מה שעבר: "השארנו את המכוניות, את הבתים, את החנויות, את כל הרכוש שלנו מאחור וברחנו. ברגע שדאע"ש כובשת מקום כלשהו כולם עוברים לצד שלה".

חוששים מהחורף: פליט סורי בקובאני (חדשות 2)

400 כפרים נכבשו על ידי לוחמי דאע"ש וקובאני היא המחסום האחרון לפני הגבול הטורקי. הצלפים שנמצאים בכל מקום יכולים לירות בכל רגע. בכל יום נערכות הלוויות של לוחמים שנהרגו בסוריה ונקברים בטורקיה. מבין הלוחמים הכורדים יש 30% של נשים מקרב החיילים, כולל בפיקוד הבכיר.

הכורדים מחכים לקיום הבטחתו של הנשיא ארדואן, לאפשר ללוחמים כורדים להיכנס לקובאני. כאן גם אפשר להזדהות בגלוי כישראלים, שכן הכורדים רואים את ישראל כבעלת ברית שלהם. החרדה הקרובה היא מפני החורף המתקרב, וניסיון לספק תעסוקה לילדים המשועממים. את תרחיש האימים שלפיו לא יהיה להם בסופו של דבר מקום לשוב אליו, איש לא מעלה על דעתו.