א-סיסי מבטיח להילחם: "לא ניתן שישברו את מצרים"

בנאום לוחמני מקהיר, הצהיר נשיא מצרים א-סיסי כי בכוונתו להילחם בתאי הטרור בחצי האי סיני. "אנחנו ניצבים מול סכנה אמיתית, זו מלחמה קיומית עבור מצרים כולה"

מבטיח לפעול, א-סיסי (רויטרס)

נשיא מצרים עבד אל פתח א-סיסי נשא נאום לאומה המצרית בתום ישיבת המועצה הצבאית העליונה הבוקר בקהיר, שהתכנסה בעקבות הפיגוע בסיני שבו נהרגו 31 קצינים וחיילים. "מאחורי הפעולה אתמול עמד גורם זר שהגיש סיוע לטרוריסטים", הצהיר הנשיא המצרי בפתח דבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זהו ניסיון לשבור את מצרים ואת צבאה, הם לא יצליחו בכך", המשיך א-סיסי שהדגיש כי עומדת בפני המדינה מערכה ארוכה ועקובה מדם. "בלוחמה נגד תאי הטרור נהרגו חיילים ועוד ייהרגו בעתיד. מצרים נמצאת במצב של מלחמה קיומית, זו מלחמה נגד כולנו".

"אנחנו ניצבים מול סכנה אמיתית, המאבק לא יהיה קל ולא יהיה מהיר. אנחנו עוד נסבול ונשלם בשם - אבל המאבק הוא למען הדוקות הברים של מצרים", הדגיש נשיא מצרים בנאום הלוחמני. הוא הדגיש כי בלחימה שמתרחשת בחצי האי נהרגו בחודשים האחרונים עשרות אם לא מאות פעילי טרור.

מעבר רפיח, ארכיון (רויטרס)

"זו מערכה ארוכה ולא נוכל לסיים אותה בתוך חודש או חודשיים", אמר א-סיסי ופנה לתושבי מצרים: "אנא מכם, אני מבקש לשמור על סבלנות ואורך רוח, אף אחד לא ישבור את העם המצרי ואת צבאו". א-סיסי הדגיש כי צבא מצרים מתחיל לנקוט בפעולות בשטח במתחיל ברפיח, על מנת לגדוע את התופעה מהשורש.

מוקדם יותר היום הכריזו הרשויות במצרים על מצב חירום בחצי האי סיני בעקבות פיגועי הטרור שהכו באזור ביממה האחרונה. מצב החירום יורגש בחלקים נרחבים של סיני והוא יימשך שלושה חודשים. במהלך תקופה זו צפויים המצרים לתגבר את האבטחה באזור באופן משמעותי, ולהזרים כוחות צבא נוספים, מעבר לאלו שכבר שוהים במקום.