קולות נפץ ותנועת מטוסים: דאע"ש חידש את המתקפה בקובאני

דאע"ש חידש את המתקפה בקובאני, במספר חזיתות, ועדים בגבול הטורקי-סורי מספרים על קולות נפץ עזים ועל תנועה של מטוסים, מה שמסביר אולי משהו על מתקפות מדינות הקואליציה נגד ארגון הטרור האכזרי. בתוך כך, זרם הפליטים הכורדים לסוריה לא פוסק. דיווח מיוחד של שליח חדשות 2, סמוך לגבול הטורקי-סורי

לוחמי ארגון דאע"ש חידשו את המתקפה במספר חזיתות במהלך היממה האחרונה. שליח חדשות 2 מדווח מהגבול הטורקי-סורי, לא רחוק ממוקד הלחימה, סמוך לעיר הסורית קובאני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדי שמיעה באזור מספרים על קולות נפץ עזים שנשמעו היום (שלישי) במרחק של קילומטרים ספורים מהגבול, ועדי ראייה מספרים על תנועה של מטוסים. כל זה מסביר ככל הנראה משהו על מתקפות הקואליציה.

בתוך כך, זרם הפליטים הכורדים לכיוונה של טורקיה לא פוסק. כחודש עבר מאז שהחלה המתקפה של דאע"ש בקובאני, וכ-150 אלף כורדים כבר מצאו מקלט בצד הטורקי של הגבול.

הכורדים מדברים על עמידה איתנה מצדם וטוענים שלא ייכנעו לעולם וכי הם יילחמו עד טיפת דמם האחרונה, אולם נראה שקובאני נמצאת בידי דאע"ש בימים אלו. ובכל זאת, הכורדים מקווים שהטורקים יעמדו במילתם ויסייעו להם במאבקם.

דיווח: "דאע"ש מאמן לוחמים במטוסי קרב"

"דאע"ש מאמן לוחמים במטוסי קרב" (רויטרס)

מוקדם יותר השבוע דווח על עליית מדרגה מדאיגה ביכולת של דאע"ש. ארגון בריטי העוקב אחר פעילות הארגון דיווח כי טייסים עירקים שהצטרפו לשורות ארגון הטרור הקיצוני החלו לאמן טייסים משורות הארגון באמצעות שלושה מטוסי קרב שהצליחו לתפוס במהלך הלחימה.

"קצינים עירקים ששירתו בתקופתו של סדאם חוסיין מאמנים את אנשי הארגון", מסר בכיר בריטי. "אנשים רבים רואים את הטיסות שלהם, הם המריאו מנמל התעופה המקומי". על פי הדיווח, המטוסים יוצאים מנמל תעופה סורי שעליו הצליחו לוחמי דאע"ש להשתלט במחוז חלב שבצפון המדינה.

דובר הפיקוד המרכזי של צבא ארצות הברית התייחס לדיווח, והכחיש אותו בתוקף: "ארצות הברית לא מודעת לפעולות טיסה שנעשות על ידי ארגון המדינה האסלאמית בסוריה או בכל מקום אחר. אנחנו עוקבים אחר פעילות הארגון, ונמשיך לבצע תקיפות נגד לוחמי ובסיסי הארגון".