חמאס מציג: ממשיכים לחפור מנהרות

יותר מחודשיים אחרי מבצע "צוק איתן", חמאס מתרברב ומפרסם בביטאון הארגון תמונות של מנהרה שנחפרה ברצועה. "העבודה הזו לא נפסקת לעולם", הצהיר איש הזרוע הצבאית של חמאס בכתבה וטען כי המצב מתחת לפני השטח שונה מכפי שחושבים

המנהרה שחשף הארגון (אלרסאלה)

כחלק ממאמצי התעמולה של חמאס הציג הביטאון של הארגון תמונות מביקור באחת המנהרות, שלטענתו, ממשיכות להיחפר ברצועת עזה גם אחרי מבצע "צוק איתן". "העבודה הזו לא נפסקת לעולם", התרברב איש הזרוע הצבאית של חמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעומק של עשרות מטרים באדמה המצב שונה לחלוטין ממה שרואים על פני השטח", טען איש חמאס שמפקד על החוליות שחופרות את המנהרות ברצועה. "התחלנו לעבוד על המנהרה לפני כמה שנים וככל שהעבודה מתקדמת נוספים שיפורים ואמצעים למנהרות, כך שיהיו מוכנות לכל הייעודים הצבאיים של הזרוע הצבאית".

מיקומה המדויק של המנהרה שתמונותיה מוצגות לא נמסר בכתבה ולא ברור האם מדובר במנהרה התקפית או מנהרת קשר. כמו כן, לא ברור האם מדובר במנהרה שנחפרה בימים האחרונים.

"העבודה לא נפסקת" (אלרסאלה)

בחודש אוגוסט האחרון, אחרי כניסתה לתוקף של הפסקת האש שהביאה לסיומו של המבצע, הציגה רשת אל-ג'זירה תיעוד ובו נראו מנהרה של חמאס, משגר רקטות, פגזים וטילי נ"ט, שלטענת חמאס ערוכים לאפשרות של המשך הלחימה.

כתב הרשת נראה בתיעוד כשהוא מסתובב בתוך המנהרה במזרח חאן-יונס, שלדבריו, למרות המבצע של ישראל ממשיכה לתפקד. "יש לנו עוד הרבה הפתעות", הבטיחו אז הפעילים בתיעוד. "ההתנגדות מוכנה".