דיווח: דאע"ש מאמן טייסים במטוסי קרב

ארגון בריטי שעוקב אחר פעילות ארגון הטרור מדווח כי אנשיו הצליחו להשתלט על שלושה מטוסי קרב בצפון סוריה. על פי הדיווח, טייסים עירקים מתקופת שלטונו של סדאם חוסיין מאמנים את אנשי הארגון בטיסה. צבא ארצות הברית הכחיש בתוקף את הדברים

"דאע"ש מאמן טייסים במטוסי קרב" (רויטרס)

עליית מדרגה מדאיגה ביכולת של דאע"ש: טייסים עירקים שהצטרפו לשורות ארגון הטרור הקיצוני החלו לאמן טייסים משורות הארגון באמצעות שלושה מטוסי קרב שהצליחו לתפוס במהלך הלחימה - כך מדווח ארגון בריטי העוקב אחר פעילות הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קצינים עירקים ששירתו בתקופתו של סדאם חוסיין מאמנים את אנשי הארגון", מסר בכיר הבריטי. "אנשים רבים רואים את הטיסות שלהם, הם המריאו מנמל התעופה המקומי". על פי הדיווח, המטוסים יוצאים מנמל תעופה סורי עליו הצליחו לוחמי דאע"ש להשתלט במחוז חלב שבצפון המדינה.

דובר הפיקוד המרכזי של צבא ארצות הברית התייחס לדיווח, והכחיש אותו בתוקף: "ארצות הברית לא מודעת לפעולות טיסה שנעשות על ידי ארגון המדינה האסלאמית בסוריה או בכל מקום אחר. אנחנו עוקבים אחר פעילות הארגון, ונמשיך לבצע תקיפות נגד לוחמי ובסיסי הארגון".

חיזוק מדאיג לדאע"ש (רויטרס)

ארגון דאע"ש נוהג להשתמש באופן קבוע בנשק של הצבא הסורי והצבא העירקי שנתפס במהלך לחימה ואף השתלט על מספר בסיסים צבאיים באותן ארצות, אך מדובר בפעם הראשונה שבה דווח כי אנשי הארגון הצליחו לשים ידיהם על מטוסים.

בשלב זה לא ברור האם המטוסים מצוידים בתחמושת. בעבר פרסם הארגון תמונות של מטוסים שהצליחו לוחמיו להשתלט עליהם בסוריה, אך בכל המקרים מדובר היה במטוסים שיצאו מכלל שימוש.