הליגה הערבית דורשת ערבויות נגד תקיפות בעזה

על רקע פתיחתה מחר של ועידת המדינות התורמות לפרויקט שיקום הרצועה, דורשות מדינות ערב להבטיח שישראל לא תתקוף אחרי שזה ייצא לדרך. "שישראל לא תציב מכשולים בפני הכנסת מוצרים הנדרשים לצורך שיקום ההרס, כפי שעשתה בעבר", אמר סגן מזכ"ל הליגה הערבית

הפצצה בעזה במהלך "צוק איתן"

מחר (ראשון) תתכנס בקהיר ועידת המדינות התורמות לשיקום רצועת עזה, בנוכחות מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ויו"ר הרשות אבו מאזן. הליגה הערבית דורשת ערבויות שימנעו תקיפה ישראל ברצועה לאחר שפרויקט השיקום ייצא לדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לועידה, שבה ישתתפו שרי החוץ של המדינות השונות תגיע גם משלחת מעזה שמייצגת את ממשלת האחדות הפלסטינית.

סגן מזכ"ל הליגה הערבית, הממונה על ענייני פלסטין, מוחמד סחבי, אמר היום במסיבת עיתנואים בקהיר כי "ועידת המדינות התורמות חשובה מאוד ומהווה מהלך משלים למאמצים הכבירים שהשקיעה מצרים להביא להפסקת התוקפנות הישראלית נגד רצועת עזה, שהביאה להרס רב של תשתיות ולהפיכת אלפי פלסטינים לפליטים".

עלות השיקום - 4 מיליארד דולר (רויטרס)

הוא הדגיש כי יש צורך שישראל לא תציב מכשולים בפני הכנסת מוצרים הנדרשים לצורך שיקום ההרס בעזה - כפי שעשתה בעבר.

בכירים אמריקנים הביעו ספקנות לגבי היכולת של הוועידה הבינלאומית לגייס מספיק כסף לשיקום, לשביעות רצונם של הפלסטינים - שביקשו סכום של 4 מיליארד דולר.

אותם גורמים אמרו שעדיין לא ברור עד כמה נדיבות יהיו הממשלות המשתתפות בוועידה, לאור העבודה שאין התקדמות במגעים לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני והסכנה שבעתיד הלא רחוק יפרוץ סבב לחימה נוסף.