חמאס: "לקראת מו"מ להשבת גופות החיילים שנהרגו במבצע"

שוב איתותים מחמאס: בכיר הארגון מוחמד נזאל טען כי מתנהלים מגעים למשא ומתן עקיף עם ישראל להשבת גופותיהם של החיילים סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין בתמורה לשחרור אסירים. לדבריו, המגעים יחלו בקרוב בקהיר ויעשו בתיווך מצרי

אורון שאול והדר גולדין ז"ל

איתות נוסף למגעים לעסקת חילופים? בזמן ביקורו של ראש הממשלה הפלסטיני בעזה, אמר חבר הלשכה המדינית של חמאס, מוחמד נזאל, כי מתנהלים מגעים לניהול משא ומתן עקיף עם ישראל על עסקה להחזרת גופותיהם של החיילים הישראלים שנהרגו בצוק איתן, סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין - בתמורה לשחרור אסירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כלי תקשורת ערביים מדווחים כי נזאל ציין שהמשא ומתן עומד להתחיל בקרוב ואינו קשור למגעים המתנהלים בתיווך מצרי על התנאים להפסקת אש קבועה. לדבריו, השיחות בנושא עסקת החילופים יתנהלו בקהיר, יעשו אף הם בתיווך מצרי, אך לא יהיה קשר בין המשלחות.

אין זו הפעם הראשונה שחמאס מדבר על עסקת חילופים כזו. לפני כשבועיים אמר מושיר אל-מסרי, דובר הארגון בעזה, כי הם עומדים לערוך עסקה במסגרתה ישוחררו אסירים תמורת גופותיהם של החיילים הישראלים.

עוד איתות מחאמס? הנייה, ארכיון (AP)

האיתות הנוסף מחמאס מגיע יומיים אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע על מינוי של אלוף-משנה ליאור לוטן לתפקיד המתאם לענייני שבויים ונעדרים. לוטן החליף את דוד מידן שפרש לבקשתו מהתפקיד, שאותו מילא בהתנדבות. "ישראל מחויבת להשבת נעדריה הביתה", אמר נתניהו.

היום נערכה בעזה הישיבה הראשונה של ממשלת האחדות בין פת"ח לחמאס ולאחריה התקיימה פגישה סגורה בין ראש ממשלת הרשות הפלסטינית, ראמי חמדאללה, לסגן ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה.