שני מיליון עלו לרגל למכה ומחו נגד דאע"ש

טקס העלייה לרגל למכה הגיע לשיאו בסוף השבוע עם יותר משני מיליון מאמינים מוסלמים שהצטופפו סביב אבן השתייה ואתרים נוספים בעיר הקדושה לאיסלאם. ההנהגה הסעודית ניצלה את הכינוס הענק כדי לקדם מסר נגד דאע"ש ו"להזהיר מארגוני הרשע שמבקשים לגייס את ילדיהם למלחמה בעירק ובסוריה"

מפגן עוצמה מוסלמי נגד דאע"ש ביום החג: יותר משני מיליון עולי רגל, שהגיעו לקיים את מצוות החאג', נספרו אתמול (שבת) במכה. בשלטון הסעודי ביקש לנצל את הכינוס העצום של מוסלמים לא רק לתפילות, אלא כדי למנוע הצטרפות של צעירים מוסלמים ל"ארגוני רשע" כגון המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו רוצים להגיע לליבם ולמוחם של האנשים, להזהיר אותם מארגוני הרשע שמבקשים לגייס את ילדיהם למלחמה בעיר ובסוריה", נכתב בהודעת משרד ההגנה בממשל הסעודי, שטען כי הטקסים השנה עוברים ללא אירועים מיוחדים, ככל הנראה בגלל האבטחה האדוקה מאוד באתר.

סוף השבוע היה השיא של הפעילות באתרים הקדושים למאמינים המוסלמים ובערב הסעודית שהכריזה על ארגון "המדינה האסלמית" כארגון טרור והתגייסה למאבק שארצות הברית מובילה בעירק וסוריה. בארגון המדינה האסלמית אמרו בעבר כי הממשל הסעודי אינו לגיטימי, ואנשיו נשבעו להפיל את השלטון בריאד ואת שושלת סעוד השולטת במדינה.

בערך שלושה מיליון מוסלמים, מהם מיליון וחצי עולי רגל מרחבי העולם, מגיעים בכל שנה למכה על מנת לקיים את המצווה. רבים מהם מגלים בחשאי תמיכה בארגון הסוני הקיצוני, ורבים אחרים טוענים שארגון דאע"ש הוא דווקא פיתוח מערבי שנועד להחליש את העולם המוסלמי.