ירדן: "השמדנו מתקני ריגול ישראלי"

הרמטכ"ל הירדני כינס מסיבת עיתונאים על מנת להודיע כי ציוד האזנה שהחביאה ישראל בצפון המדינה ב-1969 הושמד, בעקבות מידע שהעבירה ישראל. על פי הדיווח בתקשורת המקומית, ישראל אף סיפקה ציוד מיוחד שנועד להשבתת המכשור, אך בכירים ירדנים הזהירו כי מציאת מתקנים נוספים "תפגע ביחסים"

אחד המתקנים שהושמד (התקשורת הירדנית)

הצבא הירדני הודיע היום (שלישי) על פירוק מספר מתקני ריגול ישראלים על אדמת ירדן. על פי הודעת הצבא, המידע על הימצאות המתקנים בצפון ירדן הועבר על ידי ישראל, וכך התאפשרה השמדתם. מדובר במכשור האזנה שהתגלה במדינה לפני מספר ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההערכה הירדנית, המתקנים הם משנות ה-60' - ככל הנראה משנת 1969. הגרנל משעל מוחמד זבן, מפקד הצבא, כינס מסיבת עיתונאים על מנת להודיע כי המכשור "פוצץ על ידי הצבא". בכירים ירדנים נוספים הודיעו במסיבת העיתונאים כי "אם יתגלה שיש בירדן עוד מתקני ריגול מן הסוג שנמצא, הדבר עלול לפגוע קשות ביחסים בין המדינות".

על פי הדיווח בעיתון הירדני "אל-ראד", ישראל סיפקה לממלכה ציוד מיוחד כדי להסיר בבטחה את מתקני הריגול המדוברים. עוד לפני ההודעה הרשמית היום, נפוצו שמועות בירדן כי הרשויות מצאו "אוצר" באזור, ולכן מיהר הצבא להודיע כי מצא ופירק מתקני ריגול.

ראש ממשלת ירדן הבהיר כי "השמועות הכריחו את הממשלה להודיע על פעילות הצבא, שהן לרוב נחשבות לסוד צבאי". בתקשורת המקומית, עם זאת, דווח גם הערב שאוצרות זהב נמצאו ליד המתקנים.