אנשי דאע"ש נדחקו מפרברי בגדד

אחרי כיבושים נרחבים בעירק ובסוריה, האם הגלגל מתהפך נגד ארגון הטרור דאע"ש? צבא עירק השלים מבצע בסיומו נכבש מחדש רוב מחוז דיאלה, מצפון מזרח לבגדד. הצבא מצפה לכבוש את שטחי המחוז הנותרים עד לסוף השבוע ולהרחיק את אנשי הארגון המאיימים על הבירה. יותר מ-100 אנשי דאע"ש נהרגו בקרבות, על פי משרד ההגנה העירקי

נדחקים. אנשי דאע"ש בעירק, בחודש שעבר (AP)

היפוך מגמה נגד דאע"ש? על רקע התקיפות האוויריות בהובלת ארה"ב, הצבא העירקי ביצע במהלך הלילה ויום אתמול התקדמות משמעותית וכבש שטח גדול מידי דאע"ש, כשנדמה שהארגון עמד כבר בשערי בגדד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר פורסם כי הצבא העירקי כבש מחדש 16 כפרים שנמצאים במחוז דיאלה, מצפון מזרח לבגדד, שהוחזקו בידי ארגון דאע"ש. "חיילים מהארמיה ה-20 ומהבריגדה הרביעית פיקדו על המבצע לשחרר כפרים ואזורים במחוז. אנו שיחררנו כמעט את כל האזורים ואנו צופים שנכבוש מחדש את כל המחוז, עד הגבול עם אירן, לפני סיום החג", אמר בכיר בצבא העירקי, כשהוא מתכוון ליום שבת הקרוב.

במערב עד כה הביעו אכזבה קשה מתפקוד צבא עירק מול דאע"ש, שלמרות השקעה נרחבת בהכשרה ובציוד מצד ארה"ב אנשי ארגון דאע"ש, שחמושים רובם בנשק קל בלבד, הצליחו לכבוש חלקים נרחבים מצפון וממערב עירק, כשהם שולטים היום בכל המרחב שמצפון לבגדד ועד הגבול עם ירדן. כעת כאמור, כל המרחב שממזרח לבירה נמצא כעת תחת שליטה עירקית.

בניגוד לסוריה, שם הצבא נכתש מזה שלוש שנים וחצי במלחמה מול המורדים וכוחו נשחק בהתמדה, בעירק לא ציפו שהצבא המקומי יובס בקלות כל כך על ידי אנשי ארגון הטרור. אנשי הארגון השתלטו כידוע גם על אזורים בצפון ובמזרח סוריה, תוך שהם מודיעים כי קו הגבול עירק-סוריה הוא מורשת של "כיבוש מערבי" והם אינם מכירים בו.