ברית בין דאע"ש לג'בהת א-נוסרה: "מתכננים מלחמה"

אחרי איומי המלחמה על המערב ולמרות היריבות בינהם עד לאחרונה, מגיעים דיווחים על שיתוף פעולה שנרקם בין הארגונים הקיצוניים מול תקיפותיה של ארה"ב בסוריה. "הם דנים ביחד בתוכניות מלחמה", טען מקור בכיר. ארדואן: "מוכנים להצטרף לפעולה קרקעית"

תוכניות מלחמה (רויטרס)

התקיפות בהובלת ארה"ב באזור סוריה מובילות לשיתוף פעולה בין ארגון ג'בהת א-נוסרה לארגון המדינה האסלאמית. לפי דיווח ב"גרדיאן" הבריטי, מקור בכיר סיפר כי הארגונים, שעד לאחרונה נלחמו זה בזה, עורכים כעת פגישות משותפות בהן נדונות תוכניות מלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התוספת של לפחות חלק מחברי ג'בהת א-נוסרה לדאע"ש צפוי לחזק את שורותיו של הארגון, בעוד התקיפות האווירות גורמות נזקים כבדים למשאביו של הארגון ומאטות את התקדמותו בסוריה ובעירק.

אתמול איים ארגון ג'בהת א-נוסרה כי ינקום במדינות הקואליציה ומדינות המערב הלוקחות חלק במאבק נגד ארגוני הטרור והכריז כי מדובר במלחמה. "אנחנו נמצאים במלחמה נגד האסלאם", הצהירו בארגון המסונף לאל-קאעידה ופועל גם סמוך לגבול עם ישראל ברמת הגולן.

"זו מלחמה ארוכה", הוסיף דובר הארגון אבו פיראס א-סורי בהודעה מוקלטת שפרסם. "המלחמה הזו לא תסתיים תוך חודש או תוך שנים, היא יכולה להימשך עשורים".

כשברקע הברית הנרקמת, אמר הערב נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן כי "יעשה כל שנדרש" כדי לסייע במלחמה נגד דאע"ש, במה שכונה בתקשורת הטורקית "הגעה לנקודת הכרעה".

"נעשה כל שנדרש". ארדואן, ארכיון

ארדואן שוחח עם כתבים בדרכו חזרה לטורקיה מעצרת האו"ם. "טורקיה מוכנה להצטרף למבצע קרקעי אפשרי נגד דאע"ש", אמר הנשיא הטורקי אחרי פגישה בינו לבין גורמים אמריקניים בניו יורק. הפרלמנט הטורקי צפוי להצביע בהמשך השבוע על אישור מהלך צבאי בסוריה ועירק.