טייסת הקרב הערבייה שמפציצה את דאע"ש

מייג'ור מרים אל מנסורי, טייסת הקרב הראשונה של איחוד האמירויות, הובילה השבוע את אחת התקיפות של הכוח האווירי ששלחה ארצה להשתתף במערכה הבינלאומית נגד ארגון הטרור. הקצינה הערבייה עוררה הדים רבים, זכתה לסיקור תקשורתי חובק עולם והפכה ללהיט ברשתות החברתיות

המלחמה נגד דאעש תופסת בשבועות האחרונים חלק מרכזי בסיקור החדשותי ברחבי העולם, ונראה שהתקשורת מצאה כוכבת חדשה. מרים אל מנסורי, טייסת הקרב הראשונה של איחוד האמירויות שנשלחה במסגרת הכוח האווירי של ארצה להילחם בארגון המדינה האסלאמית, הובילה את אחת ממשימות התקיפה בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

איחוד האמירויות היא אחת מבין כמה מדינות ערביות שהצטרפו לקואליציה הבינלאומית בראשות ארה"ב, שפתחה בשורת תקיפות מהאוויר נגד יעדי ארגון הטרור הקיצוני בסוריה ובעירק.

"על כולם מוטלת אחריות לפעול למען הגנת המ (AP)

אל מנסורי, טייסת קרב בת 35 שמטיסה F-16, הובילה השבוע את אחת ממשימות התקיפה שבמהלן הופצצו מטרות של ארגון המדינה האסלאמית ברחבי סוריה.

"היא טייסת מוכשרת ומאומנת והיא עמדה בראש משימת התקיפה", אמר יוסוף אל אוטיבה, שגריר איחוד האמירויות הערביות בארה"ב, בריאיון לרשת MSNBC.

לדבריו, המערכה נגד דאע"ש מתמקדת בשאלה איזה סוג של חברה רוצים לראות. "חשוב לנו - המוסלמים המתונים - להתייצב ולהבהיר שמדובר באיום על כולנו, איום גדול יותר מאשר על המערב. זה לא רק איום על ארצותינו, אלא איום על דרך החיים שלנו".

חיכה שיאשרו לנשים להיות טייסות (AP)

לפני כמה חודשים שוחחה אל מנסורי עם רשת CNN על תפקידה וסיפרה כי מאז שסיימה את לימודי התיכון היא חלמה להיות טייסת קרב, אבל נאלצה לחכות עד שיתקבל אישור עבור נשים בארצה לשרת כטייסות.

"באותו זמן הדלתות עבור נשים שרוצות להיות טייסות היו סגורות", אמרה אז אל מנסורי. היא הדגישה כי אין הבדל בין גברים לנשים בכל הנוגע להגנה על המדינה. "אנחנו חיים באזור חם. על כולם מוטלת אחריות לפעול למען הגנת המדינה - נשים או גברים. כשמגיע הזמן כולם צריך להירתם".