תא טרור של אל קעידה חוסל בסוריה

לא רק דאע"ש: טילים של הצי האמריקני חיסלו בסיס טרור של אל קעידה בצפון סוריה, בארבע תקיפות שונות שנערכו הלילה, לילה שני של תקיפות אמריקניות בסוריה. בפנטגון מסבירים כי מדובר בתא טרור פעיל, שתכנן להוציא לפעול מתקפות טרור במערב. בפנטגון אומרים: "הם מנצלים את זרם המערביים שיכולים לעבור בכל נמל תעופה"

ההפצצות האמריקניות בסוריה, השבוע (רויטרס)

המבצע האמריקני לחיסול קני הטרור בסוריה נמשך גם הלילה, עם הפצצות שנערכו זה הלילה השני ברציפות ביעדים שונים בצפון סוריה על ידי מטוסים אמריקניים. בארה"ב מדווחים כי מלבד מטרות דאע"ש, נהרג גם מפקד בכיר באל קעידה בסוריה, ובוושינגטון אומרים כי התא שעמד בראשו היווה איום ישיר על מטרות אמריקניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה"וושינגטון פוסט" מדווח הבוקר כי תא בעל אמצעים משמעותיים של אל קעידה חוסל בהפצצות הלילה, ומפקדו נהרג. מהפטנגון נמסר כי ארה"ב ביצעה הלילה שמונה תקיפות ממערב לחלב נגד תא הטרור, פגעה במחנות אימונים, במחסני תחמושת ובמפעלים לייצור אמצעי לחימה לצד מבני פיקוד, שליטה ותקשורת.

הגנרל מיליאמס מייביל סיפר לעיתונאים בארה"ב כי הקבוצה הייתה בשלבים האחרונים של הוצאה לפעול של מספר מתקפות גדולות נגד מטרות מערביות, ייתכן שאף על אדמה אמריקנית. "אנו מאמינים כי הקבוצה הייתה זמן קצר לפני ביצוע פעולה, אולי על אדמת אירופה או ארה"ב", אמר הגנרל, שהוסיף כי לשורותיה הצטרפו מספר אזרחים מערביים שהחזיקו בדרכונים המקנים כניסה ללא צורך בויזה או נהלי הגירה מיוחדים למדינות אירופה וצפון אמריקה.

"באל קעידה מנצלים את זרם המערביים לסוריה"

בסיס הטרור הותקף באמצעות טילי שיוט מסוג טומהוק שנורו מספינות מלחמה שעגנו במזרח הים התיכון, סמוך לחופי סוריה. הפעולה הביאה בחזרה אל שולחן הדיונים בארה"ב את הסכנה שטמונה בקבוצות השונות של אל קעידה, שפועלות בסוריה זמן רב יותר מארגון דאע"ש. בפנטגון מסבירים כי הכאוס בסוריה הביא את הטרוריסטים למצוא בה מקלט בטוח שם הם יכולים לתכנן מתקפות.

בראש הארגון עמד מוחסין אל-פאדי, פעיל בכיר באל קעידה הידוע לשירותי הביון במערב מזה זמן רב. בוושינגטון מבקשים להסביר כי יש שוני משמעותי בין אל קעידה לדאע"ש, שכן אל קעידה לא מחויבת להשיג שטח ומשאבים כמו דאע"ש, וחבריה מגיעים בעיקר מפקיסטן, אפגניסטן ותימן. "באל קעידה מנצלים את הזרם של המערביים שמגיעים לסוריה להילחם כג'יהאדיסטים, ומחזיקים דרכונים יקרי ערך", הוסיפו בפנטגון.